Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Folkloriada Jurajska, która co roku odbywa się w Gminie Poraj, cieszy się ogromną popularnością. Jest to impreza o wielkim rozmachu. Powiat Myszkowski wsparł imprezę pod względem organizacyjnym. Zarząd ufundował nagrody dla laureatów konkursów. Patronat honorowy nad Folkloriadą objęli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera.
 
Po raz dziewiąty mieszkańcy Gminy Poraj i Powiatu Myszkowskiego spotkali się na Folkloriadzie, która miała miejsce w Żarkach Letnisku. Dwudniowa impreza, przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, okazała się wielkim sukcesem.
Rozbudowany, dwudniowy program, mógł zaspokoić gusta najbardziej wybrednych amatorów rozmaitych aspektów kultury ludowej. 

DSC_0049.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręczała ufundowaną przez siebie nagrodę dla najlepszych w konkursie rękodzieła
Występy zespołów śpiewaczych, obrzędowych i kapel podwórkowych, wystawy rękodzieła artystycznego na Targach Sztuki Ludowej i wiele innych.
Pierwszego dnia odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych, a następnego dnia Przegląd Kapel Podwórkowych, w którym drugie miejsce zajęła kapela z Myszkowa „To i Owo”, a trzecie „Jurajska Kapela Biesiadna” z Poraja.

Ważnym wydarzeniem był Ogólnopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego, w którym najlepsza okazała się Anna Krzanik z Krakowa, zdobywając nagrodę ufundowaną przez posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

Nagrodę za zdobycie drugiego miejsca ufundowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, a powędrowała ona do Bogdana Chwastka z Poraja.

Nagrody dla wyróżnionych wręczali m.in. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Radny Powiatu Krzysztof Klimek.

DSC_0067.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza nagrodę w konkursie rękodzieła; w imieniu nagrodzonych odbiera ją Dyrektor GOK Magdalena Ryziuk-Wilk

Nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać podczas wystawy w czasie całej Folkloriady. Dyrektor porajskiego GOK-u Magdalena Ryziuk-Wilk podkreśliła, że bez wsparcia członków Honorowej Kapituły, którzy co roku fundują nagrody, wyróżnienie wszystkich tych, którzy na to zasługiwali, nie byłoby możliwe.

DSC_0018.jpg
Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski wręcza nagrodę w konkursie rękodzieła artystycznego

Wielkim zainteresowaniem cieszył się również konkurs kulinarny „Jurajskie Smaki”, w którym nagrodę główną ufundował Zarząd Powiatu Myszkowskiego.
Podobnie, jak pierwszego dnia, tak i w niedzielę, zabawa trwała do późnej nocy. 

DSC_0091.jpg
Niecodzienny widok: osoby, które ufundowały nagrody dla najlepszych wspólnie zaśpiewały popularne standardy folkowe; na scenie m.in. Starosta Dariusz Lasecki (drugi z lewej), Wicestraosta Anna Socha-Korendo (w środku)

18

SIE

2015

39514

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

DSC_0049_709224493.jpg

Zdjęcie: DSC_0049_709224493.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.