Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Radni Rady Powiatu Myszkowskiego, członkowie Komisji Oświaty i Kultury wizytowali szkoły ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe.
 
Radni zapoznali się z warunkami oferowanymi przez placówki na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

W objeździe wzięli udział: Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Sebastian Ruciński (Przewodniczący Komisji), Członek Zarządu Jakbu Grabowski, Członkowie Komisji: Rafał Kępski, Grażyna Kolasa-Gotkowska, Wiesława Machura.

Po korytarzach i salach lekcyjnych oprowadzali gości dyrektorzy szkół: Mariola Piątek (Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach), Eugeniusz Bugaj (Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie), Aleksander Surma (Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie), Jerzy Bryś (Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie).

Wszystkie placówki są znakomicie przygotowane na przyjęcie uczniów. Warunki z roku na rok poprawiają się, a uczniowie mogą liczyć na szereg udogodnień. Bardzo dobrze prezentują się sale specjalistyczne, przystosowane do nauki konkretnych zawodów, ale i standardowe sale, gdzie młodzież pobiera naukę z zakresu tradycyjnych przedmiotów są w bardzo dobrym stanie. Szkoły są już wysprzątane, trwają jedynie ostatnie prace bieżące. 

Radni zwracali uwagę przede wszystkim na to, co jeszcze można w placówkach poprawić, jakie są ogólne potrzeby i co dyrektorzy uważają za priorytet. Dominowały sprawy związane z uzupełnieniem wyposażenia, przyszłych cząstkowych remontów, które na bieżąco należy przeprowadzać. Uwagi te z pewnością będą wzięte pod uwagę podczas obrad Komisji i Rady Powiatu.
 
komi1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Andrzej Jastrzębski, Radni Wiesława Machura, Sebastian Ruciński, Jakub Grabowski w sali technicznej w ZS w Żarkach

komi2.jpg
Członkowie Zarządu Rafał Kępski i Jakub Grabowski przyglądają się akcesoriom przydatnym do nauki

komi3.jpg
Komisja w sali komputerowej (ZS w Żarkach)

komi4.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Radni Sebastian Ruciński i Wiesława Machura przy układzie jezdnym samochodu, służącym do nauki zasad budowy pojazdów (ZS nr 1 w Myszkowie)

komi5.jpg
Komisja w hali LO w Myszkowie

26

SIE

2015

55280

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.