Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od minionego piątku do niedzieli z wizytą w Poraju przebywała ośmioosobowa delacja władz partnerskiego Miasta Pohořelice w Czechach. Delegacji przewodniczył starosta Josef Svoboda. Nasi południowi sąsiedzi poza rozmowami o dalszej współpracy gościli na „Chorońskich Prażuchach” i Ośrodku Żeglarskim „Marina Poraj”. W uroczystościach wzięła udział Starosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.

Gmina Poraj współpracuje od osiemnastu lat z partnerskim samorządem Miasta Pohořelice w Czechach. Przed dwoma laty delegacja Poraja gościła na tamtejszych Dniach Miasta. Teraz przyszła kolej na rewizytę. Na czele delegacji stanął starosta Josef Svoboda, który zwyciężył ponownie w jesiennych wyborach samorządowych. Obecna wizyta poświęcona była głównie rozwojowi współpracy i jej perspektywom. 

Czescy przyjaciele Poraja nie kryli swojego uznania dla dokonań gminy, szczególnie w zakresie realizacji inwestycji. Byli pod wielkim wrażeniem obiektów Przedszkola w Żarkach Letnisku, budynku Dworca PKP wraz z Centrum Informacji Turystycznej czy sali widowiskowo- kinowej „Bajka” w Poraju. Gościli również na odbywającej się w ten weekend imprezie plenerowej „Chorońskie Prażuchy”. Czesi  zwiedzili również m.in. zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach oraz porajski Ośrodek Żeglarski „Marina Poraj”. 

W piątek w sali sesyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie z wójtem Łukaszem Stacherą, wicestarostą myszkowskim Anną Sochą – Korendo, przewodniczącą Katarzyną Kaźmierczak, radnymi Rady Gminy Poraj z radnym Krzysztofem Klimkiem oraz kadrą kierowniczą urzędu i jednostek organizacyjnych i ich pracownikami. W oficjalnej delegacji władz Pohořelic znaleźli się: Josef Svoboda - starosta, jego zastępca Miroslav Novák, radni: Aleš Saitl, Zdeněk Nipprt, Josef Hrabovský, Monika Janičatová – dyrektor tamtejszego domu kultury i zastępca sekretarza miasta Renata Babčanová
Władze obu gmin wyraziły przekonanie, że wizyta przyniesie wymierne korzyści dla współpracy, szczególnie dla młodzieży, wymiany sportowej i kulturalnej oraz w obrębie turystyki.

del2.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręcza przedstawicielom czeskiej delegacji pamiątkowe upominki z informacjami o Powiecie Myszkowskim

Dzień później delegacja czeska wzięła udział w piątej już edycji „Chorońskich Prażuchów”, na których nie zabrakło atrakcji kulinarnych i muzycznych, a gwiazdą wieczoru była słynna grupa disco-polo Top One.
Podczas imprezy można było poznać smaczne tradycyjne potrawy i wziąć udział w towarzyszących imprezie zabawach i konkursach. 
 
del1.jpg
Delegacja czeska z gospodarzem Wójtem Łukaszem Stacherą, Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Dyrektorem porjaskiego GOK-u Magdaleną Ryziuk-Wilk i Rzecznikem Gminy Andrzejem Kozłowskim

28

SIE

2015

66874

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.