Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparło organizacyjnie przygotowania do II Dnia Dawcy Szpiku Kostnego, imprezy charytatywnej, która odbyła się na Placu Dworcowym w Myszkowie. 62 osoby zarejestrowały się jako dawcy szpiku. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja DKMS Polska. Organizator Stowarzyszenie Osiedlowe Podlas zaprosiło do współpracy Urząd Miasta w Myszkowie, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Straż Miejską w Myszkowie, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, Ochotniczą Straż Pożarną w Kuźnicy Starej.
 
Niedzielną imprezę poprowadzili Marta Muszczak i Grzegorz Pala. W czasie trwania akcji na scenie wystąpili: zespół "Pomeloni", kapela "Chłop Polski" i "Shaleyesh", Agnieszka Szymczyk wraz z grupą ZUMBA oraz kabaret "Noc", którego występ mógł się odbyć dzięki wsparciu Zarządu Powiatu w Myszkowie. O swoim doświadczeniu podzielenia się szpikiem kostnym z bliźniakiem genetycznym z dalekiego Urugwaju opowiedziała myszkowianka Anita Liszewska. O poczęstunek dla artystów zadbała Pizzeria "Capri".
 
Głównym celem przedsięwzięcia była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, która miała miejsce między godziną 15.00 a 20.00. W tym czasie Agnieszka Ludwig i Paulina Lech-Pabiasz zarejestrowały 62 osoby.

szp1.jpg
Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski (od kilku lat zarejestrowany jako dawca szpiku kostnego) i Dyrektor PCPR w Myszkowie Małgorzata Pawlik-Karcz

Oprócz atrakcji scenicznych przez cały dzień funkcjonowały punkty gastronomiczne. Myszkowski Klub Motocyklowy przygotował grochówkę i żurek, Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności częstowali domowymi wypiekami, kawą, herbatą i napojami.
 
Dzieci oblegały stanowisko z watą cukrową i popcornem, mogły też wyszaleć się na zamku dmuchanym. Dochód ze sprzedaży wyrobów gastronomicznych i z kiermaszu został przekazany na konto Fundacji DKMS Polska na pokrycie kosztów badań potencjalnych dawców szpiku kostnego.

szp2.jpg
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego

Ochotnicy ze Straży Pożarnej w Kuźnicy Starej przygotowali pokaz ratownictwa medycznego. Każdy mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, strażacy bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie pytania związane z ratownictwem medycznym.
Opiekę ochroniarską sprawowała Firma PROTECTOR.
 
szp3.jpg
Zespół "Chłop Polski" na scenie; po lewej radny Powiatu Myszkowskiego Sebastian Ruciński

Impreza nie mogłaby się odbyć bez nakładu pracy organizatorów i sponsorów, którzy bez wahania i wątpliwości pomogli przy wszystkich pracach związanych z wydarzeniem: Zarząd Powiatu w Myszkowie, Stowarzyszenie Osiedlowe Podlas w Myszkowie, Urząd Miasta w Myszkowie, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Straż Miejska w Myszkowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Myszkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Starej, Myszkowski Klub Motocyklowy w Myszkowie, Zumba Agnieszka Szymczyk, Zespół „Pomeloni”, Kapela „Shaleyesh”, Kapela „Chłop Polski”, Protektor Security Myszków, Dawid Woliński "Woldar", Myszków ul. Krasickiego 1, Pan Adam Jakubiec NZOZ Przychodnia Zdrowia Światowit, Tomasz Brymora "Kacper" Myszków, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Jurajska Sp. z.o.o. w Myszkowie, MOSiR w Myszkowie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie
Pizzeria Capri, Pani Agnieszka Noskowicz "Kwiaciarnia Floresy" Myszków ul. Kościuszki 27T, Artur Socha FH-U „ABC” Przybynów, Andrzej Wielgus „Pol-Service” Myszków, Śląska Organizacja Turystyczna w Katowicach, Adam Zamora Żarki, Barbara Kret „Twoja Zielarnia” Myszków, Gazeta Myszkowska – patronat medialny, zamek dmuchany od Pani Urszuli Kuśmierskiej, Piotr Kępski, Agnieszka Ludwig, Paulina Lech- Pabiasz, Grzegorz Pala, Marta Muszczak, Tomasz Szopiński.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udzielone wsparcie wszystkim sponsorom oraz osobom, które zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zapraszamy na III Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Myszkowie za rok.

29

WRZ

2015

4364

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szp1_647237553.jpg

Zdjęcie: szp1_647237553.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.