Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE oraz System Zastrzegania Kart.

Informujemy o realizacji dwóch projektów na rzecz wzrostu bezpieczeństwa finansowego powiatu i jego mieszkańców.

1. Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE
Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów. Ma on na celu przeciwdziałanie wyrafinowanym formom działalności przestępczej z wykorzystaniem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi (np. fikcyjna działalność gospodarcza).

Kampania mówi o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów i z pewnością pomoże wielu osobom z regionu i poprawi bezpieczeństwo wszystkich obywateli. System DZ nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące zastrzegania dokumentów znajda Państwo na stronach internetowych: http://www.dokumentyzastrzezone.pl oraz www.zastrzegam.pl.

2. System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System Zastrzegania Kart został uruchomiony I stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych.

Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828828 i zastrzec swoją kartę.
Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabela opłat jego operatora.
kdz.plakat.podstawowy.150302.aw.jpg

16

LIS

2015

16926

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

kdz.plakat.podstawowy.150302.aw_313218477.jpg

Zdjęcie: kdz.plakat.podstawowy.150302.aw_313218477.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.