Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już dziesiątą rocznicę obchodzi w tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku. Ten piękny jubileusz podsumowano podczas uroczystości, która odbyła się w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Niegowie. Powiat Myszkowski corocznie finansuje częściowo działalność placówki.
 
Jak przystało na okrągłą rocznicę, uroczystość została wspaniale przygotowana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Obok części oficjalnej dla przybyłych przewidziano atrakcyjne widowisko artystyczne z udziałem uczestników WTZ, a także występ profesjonalnego zespołu, w którym występują osoby niepełnosprawne.

Gości powitał Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku Mirosław Cacoń.
Wśród zaproszonych osób znaleźli się m.in. – reprezentujący Powiat Myszkowski Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski oraz Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, były Wójt Niegowy Eugeniusz Madej, Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Artur Libor, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie Małgorzata Pawlik-Karcz, Kierownik Środowiskowego Domu Pomocy w Żarkach Aneta Pniak. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli zaprzyjaźnionych warsztatów – ze Świętochłowic i Hutki (oba prowadzone przez TPD) oraz z Łaz.

wtz1.JPG
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski wspólnie wręczają Kierownikowi Mirosławowi Caconiowi list gratulacyjny i prezenty

Goście zapoznali się z historią Ogorzelnickiego WTZ-u, oglądając ciekawą prezentację. W przemówieniach zaproszonych osób dominowała nuta uznania dla długiego i owocnego rozwoju jednostki. Dzięki jej działalności osoby, które byłyby zagrożone wykluczeniem społecznym mogą aktywnie uczestniczyć w życiu zbiorowym i nabierać umiejętności sprzyjających indywidualnemu rozwojowi.

wtz2.JPG
Pierwszy rząd: od lewej Członek Zarządu Jakub Grabowski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża

Przewodniczący Andrzej Jastrzębski i Członek Zarządu Jakub Grabowski, w imieniu własnym oraz Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, przekazali na ręce Kierownika Mirosława Caconia gratulacje i okolicznościowe prezenty.

wtz3.JPG
Kierownik Mirosław Cacoń prezentuje list gratulacyjny, który w imieniu własnym i oraz Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Wicestarosty Anny Sochy-Korendo wręczyli Przewodniczący Andrzej Jastrzębki i Członek Zarządu Jakub Grabowski

Warsztat w Ogorzelniku prowadzi szeroką rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, wykorzystując szereg technik zajęciowych.
Obecnie w placówce funkcjonuje 6 pracowni: artystyczna, gospodarstwa domowego, techniczna, komputerowo-poligraficzna, ogrodniczo-zoologiczna, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych. Aktualnie uczestnikami WTZ w Ogorzelniku jest 30 osób, natomiast od 28 grudnia grupa ta powiększy się do 34.
Jednostką prowadzącą Warsztat jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny. 

Powiat Myszkowski finansuje działalność Warsztatu w wysokości 10% kosztów (po zwiększeniu do 34 osób będzie to 55 tys. 896 zł), pozostałe 90% środków pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Ideę prowadzenia warsztatów zaczęto realizować na początku lat 90-tych. Od tej pory w całym kraju zaczęły powstawać podmioty, których zasadniczym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych w ich relacjach z otoczeniem i funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Kopia wtz44.JPG
Czas na symboliczny tort z okaziji 10-rocznicy działalności WTZ w Ogorzelniku; po lewej Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur i pozostali uczestnicy uroczystości


08

GRU

2015

32224

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wtz1_471942170.JPG

Zdjęcie: wtz1_471942170.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.