Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Miejskim Domu Kultury odbyła się wystawa fotografii autorstwa Marcina Skabka, który od wielu lat dokumentuje piękno Powiatu Myszkowskiego.
 
To nie pierwsza wystawa autorstwa Myszkowianina. Przed kilkoma laty mieliśmy okazję podziwiać jego prace zatytułowane wspólnie „postindustrial”. Zdjęcia przedstawiały niezmiernie ciekawe ujęcie zabytkowych już maszyn przemysłowych.
Kolejna wystawa poświęcona była obrazom Powiatu z lotu ptaka. Zdjęcia ukazują ziemię myszkowską z rzadko widzianej perspektywy, a ich jakość i sposób kadrowania robią ogromne wrażenie. 

wyst1.jpg
Otwarcie wystawy prac Marcina Skabka

Wystawę otworzyła Dyrektor MDK Aleksandra Pindych, przedstawiając autora zdjęć i zapraszając do wspólnego oglądania. 

Marcin Skabek powiedział, że zdjęcia zamieszczone na wystawie powstawały kilka lat, a całość tworzy zbiór prac wybranych z o wiele większej kolekcji.

wyst2.jpg
Autor wystawy z Przewodniczącym Andrzejem Jastrzębskim, który gratuluje osiągnięć i umiejętności uchwycenia terenów Powiatu Myszkowskiego z niecodziennej perspektywy

Andrzej Jastrzębski, Przewodniczący Rady Powiatu, był jednym z gości zaproszonych. Będąc miłośnikiem fotografii (przed laty, jako nauczyciel w myszkowskim LO prowadził m.in. kółko fotograficzne dla zainteresowanych – starsi uczniowie pamiętają) docenił pracę autora wystawy, dziękując za możliwość obejrzenia wspaniałych ujęć, ale podkreślając także istotny fakt – że zdjęcia te są ważnym dokumentem historii i przemian naszego terenu, są to fotografie, które już na zawsze pozostaną i za kilkadziesiąt lat mogą stać się punktem odniesienia dla osób zainteresowanych dziejami naszego terenu.
 
Prace Marcina Skabka można oglądać w MDK. Są rozmieszczone w holu i z pewnością zatrzymają na kilka chwil odwiedzających.
 

15

LUT

2016

59630

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

wyst1_964701631.jpg

Zdjęcie: wyst1_964701631.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.