Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już po raz trzeci mieszkańcy powiatu i całego kraju mieli okazję zmierzyć się w Nocnym Maratonie Pływackim OTYLIADA. Pod względem frekwencji rok ten był dla uczestników i organizatorów wyjątkowy.

W maratonie wzięło udział 2911 uczestników z całej Polski. Do imprezy pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” przyłączyły się 42 pływalnie, m.in. z Warszawy, Białegostoku i Opola. W nocy z 12 na 13 marca w myszkowskim basenie płynęły 133 osoby. W sumie zawodnicy pokonali dystans o długości 254,60 km. Najlepszy okazał się Brian Dors osiągając wynik 16,200 km tuż przed Mateuszem Wołkiem.

otyl3.JPG
Członek Zarządu Rafał Kępski oraz Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak wręczają nagrody

Wśród uczestników Otyliady nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Myszkowskiego. Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski godnie reprezentował samorząd i przepłynął odległość 1 km. Szczęśliwe trzynaste miejsce (ex aequo) zajął natomiast reprezentant Urzędu Miasta w Myszkowie Radny Adam Zaczkowski.

otyl1.jpg
Rafał Kępski przygotowuje się do skoku

Impreza corocznie cieszy się ogromną popularnością i uznaniem. "Pomysł na organizację masowej imprezy pływackiej, w której biorą udział tysiące uczestników w całej Polsce okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest to bardzo dobra promocja zdrowego trybu życia. Można być tylko dumnym że właśnie Stowarzyszenie Podlas z Myszkowa jest tego organizatorem. Zarząd Powiatu z wielką przyjemnością wspomaga takie inicjatywy. Wielkie gratulację za pomysł i organizację" – podsumował Otyliadę Radny Rafał Kępski.

otyl2.jpg
Rafał Kępski i Adam Zaczkowski skaczą do wody

15

MAR

2016

98974

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

otyl3_569874308.JPG

Zdjęcie: otyl3_569874308.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.