Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Organizacje z Powiatu Myszkowskiego uczestniczyły w Regionalnych Prezentacjach Potraw i Wyrobów Wielkanocnych w Nowej Brzeźnicy. Myszkowskie Starostwo i Radę Powiatu reprezentował Przewodniczący Andrzej Jastrzębski.

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów: myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i częstochowskiego zjechały do Nowej Brzeźnicy, gdzie odbyła coroczna prezentacja stołów wielkanocnych. Zaprezentowano to, co w tradycji polskiej najlepsze: tradycyjne baby, mazurki, jaja, żurki, serniki, wielkanocne paschy, domowe wędliny kusiły smakiem. A wszystko podane na przepięknie ustrojonych stołach.

stol1.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski z paniami z KGW "Ziemianki"

Powiat Myszkowski reprezentowały panie z Gminy Koziegłowy, w tym Koło Gospodyń ,,Ziemianki” z Koziegłów. Ich Wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem przygotowanych potraw. To prawdziwe mistrzynie. Na białym obrusie centralne miejsce zajmował koszyczek ze święconką, obok pyszniła się wielkanocna baba, na półmiskach królowały jaja podawane z kolorowymi pastami. Wśród wędlin nie mogło zabraknąć pasztetów, szynek, pieczeni. Kolorowe sałatki kusiły wzrok. W wazach serwowano zalewajkę z maślanki i zupę chrzanową, a wszystko to pośród kwiatów, słomianych kurek, bukszpanu i zapalonych świec.

Podczas Regionalnej Prezentacji odbywały się również targi rękodzielnicze. X Regionalną Prezentację Potraw i Wyrobów Wielkanocnych zorganizował Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie i Gmina Nowa Brzeźnica.

stol2.jpg
Przewodniczący Andrzej Jastrzębski, Dyrektor MGOPK w Koziegłowach Renata Garleja oraz Radna Powiatowa Wiesława Machura z paniami z Koziegłów

25

MAR

2016

15868

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

stol1_70419882.jpg

Zdjęcie: stol1_70419882.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.