Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Strażnica Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, jak co roku, znów gościła młodzież biorącą udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Laureaci Turnieju wezmą udział w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. Organizatorem przedsięwzięcia był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Myszkowie. Nagrody ufundował Zarząd Powiatu.
 
W Turnieju uczestniczyli reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie najpierw pisali test, a następnie odpowiadali na pytania jury. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat przepisów ochrony przeciwpożarowej w tym ochrony lasów, znajomością sprzętu p-poż, historii straży pożarnej, znajomością zagadnień ochotniczej straży pożarnej i udzielania pierwszej pomocy. 
Nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu wręczali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Mariusz Morawiec w asyście p.o. Komendanta PSP w Myszkowie Sergiusza Wiśniewskiego.
 
- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom Turnieju. Gratuluję wam wiedzy, której nie posiada wielu mieszkańców, i gotowości do udziału w rywalizacji. To, co już umiecie może przydać się w różnych okolicznościach. Dzisiejszym zwycięzcom życzę jak najlepszych wyników podczas turnieju wojewódzkiego - powiedziała Wicestarosta Anna Socha-Korendo w czasie podsumowania zmagań.
 
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie. W pierwszej z nich – kategorii szkół podstawowych – najlepszymi okazali się: Bartosz Konopka (Koziegłowy), który zwyciężył również przed rokiem, Karolina Gryl (Niegowa), Piotr Szczepański (Myszków SP 3). W drugiej kategorii – szkół gimnazjalnych – zwycięzcami okazali się Adam Kowalczyk (Gimn. nr 5 Myszków), Sandra Kusaj (Gimn. Niegowa) – ubiegłoroczna finalistka, Bartosz Noszczyk (Gimn. Niegowa). W ostatniej z kategorii – szkół ponadgimnazjalnych – triumfowali Aneta Sikora (LO Myszków), Karolina Jankowska (LO Myszków), która przed rokiem również zajęła drugie miejsce, Patryk Surowiec (ZS Żarki). 

str1.jpg
Wicestosta Anna Socha-Korendo i Członek Zarządu Mariusz Morawiec wręczyli nagrodę Bartoszowi Konopce, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych

str2.jpg
Adam Kowalczyk, I miejsce w kategorii gimnazjów z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo, Członkiem Zarządu Mariuszem Morawcem i p.o. Komendanta PSP w Myszkowie Sergiuszem Wiśniewskim

str3.jpg
Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aneta Sikora, która odebrała nagrodę z rąk Wicestarosty Anny Sochy-Korendo, Członka Zarządu Mariusza Morawca i p.o. Komendanta Sergiusza Wiśniewskiego

str4.jpg
Wspólna fotografia laureatów (miejsca I-III) z fundatorami nagród i organizatorami

04

KWI

2016

70437

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

str1_660297575.jpg

Zdjęcie: str1_660297575.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.