Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pielgrzymka rodzin strażackich do Leśniowa

Jak co roku, w dzień św. Floriana, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Powiatu Myszkowskiego odbyli pielgrzymkę do Leśniowskiego Sanktuarium. Jednym z gości honorowych był Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.
 
Już piętnasty raz jednostki OSP odwiedziły Leśniów. Strażacy zebrali się na placu targowym w Żarkach. Stamtąd uformowane jednostki ze swoimi sztandarami wyruszyły przy dźwiękach orkiestry na błonie pod Leśniowskim klasztorem, gdzie wzięły udział w uroczystej mszy św.

str4.jpg
Wymarsz jednostek OSP i zaproszonych gości spod Sanktuarium Leśniowskiego

W korowodzie szły 33 jednostki OSP z Powiatu Myszkowskiego przy marszowych melodiach w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Żarkach.

Oprócz strażaków w uroczystości wzięło udział wielu honorowych gości, a wśród nich: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Prezes Zarządu Powiatowego OSP Wojciech Picheta z Wiceprezesem Zdzisławem Ucieklakiem, Kapelan Powiatowy ks. Kazimierz Świerdza, radni gminni i powiatowi.

str1.jpg
Pododdziały prezentujące sztandary na placu targowym

Msza celebrowana przez Ojca Przeora Jerzego Kielecha na błoniach klasztornych zgromadziła setki strażaków wraz z rodzinami oraz mieszkańców z Żarek i innych miejscowości Powiatu Myszkowskiego.

Następnie pododdziały wróciły na plac targowy, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie uroczystości. 

str2.jpg
Honorowi goście podczas powitania jednostek, w tym reprezentanci Powiatu - Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

W tym roku przyznano jedno odznaczenie. Był Złoty Znak Związku OSP przyznany dla społeczności OSP Postaszowice.  

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki pogratulował strażakom długoletniej służby i ofiarności.

- Jestem pod dużym wrażeniem widząc tak wspaniałą społeczność, jaką tworzycie w Powiecie Myszkowskim. Życzę wam wszystkim zdrowia i hartu ducha, abyście mogli naszym mieszkańcom pomagać i służyć wtedy, gdy jesteście potrzebni. Wasz wkład w bezpieczeństwo w powiecie jest nieoceniony. Poświęcacie swój czas i dajecie przykład obywatelskiej postawy- mówił Starosta Dariusz Lasecki.

str5.jpg
Starosta Dariusz Lasecki zwraca się do strażaków podczas zbiórki na placu targowym

Po skończonej uroczystości, strażacy udali się nad basen żarecki, gdzie w miłej atmosferze spędzili czas wspólne z rodzinami i przyjaciółmi.

str3.jpg
Błonia klasztoru leśniowskiego...

04

MAJ

2016

1906

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

str4_417096021.jpg

Zdjęcie: str4_417096021.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.