Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski wsparł organizacyjnie uroczysty Dzień Dziecka, który odbył się w niegowskim amfiteatrze. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział w Katowicach, które posiada ośrodek – Warsztat Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku przybyło kilkuset uczestników, w tym zaproszeni goście, a wśród nich Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radny Powiatu Józef Lazar.
 
Dla najmłodszych było to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dlatego, że czekały już na wszystkich prezenty, ale również z powodu udziału w występach i konkursach. Pięknie przystrojone i zalane słońcem błona przy amfiteatrze wypełniły się dziećmi, którym często towarzyszyli rodzice bądź opiekunowie.

nieg.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Radny Powiatu Józef Lazar z dziećmi

Wsród zaproszonych gości, obok reprezentacji Powiatu Myszkowskiego, znaleźli się m.in. Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Przewodniczący Rady Gminy w Niegowie Mariusz Dzieża, Prezes TPD ŚiOR Jan Wiesiołek, Wiceprezes TPD Barbara Bryńska, Skarbnik TPD Aleksandra Ulfig, Członek Głównej Komisji Rewizyjnej TPD w Warszawie Zbigniew Krzemiński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie Andrzej Szczepańczyk.

nie.jpg
Zaproszeni goście: pośrodku Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Przewodniczący Rady Gminy w Niegowie Mariusz Dzieża, Prezes TPD Jan Wiesiołek, Wiceprezes TPD Barbara Bryńska, Skarbnik TPD Aleksandra Ulfig, Dyrektor GOK w Niegowie Andrzej Szczepańczyk, Kierownik WTZ w Ogorzelniku Mirosław Cacoń

Całość otworzył Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku Mirosław Cacoń. Impreza miała niezwykle barwny charakter, a wzięło w niej udział ok. 600 osób, w tym 480 dzieci z okolicznych przedszkoli i innych placówek.

niego.jpg
Przed dmuchanym zamkiem ustawiała długa kolejka dzieci spragnionych wspaniałych wrażeń

Dzieci z 16 przedszkolnych placówek „zameldowały się” na niegowskim Dniu Dziecka. Reprezentowały: Przedszkole Publiczne w Niegowie, Zespół Wychowania Przedszkolnego Fundacji Elementarz z Łutowca, Moczydeł i Tomiszowic, Przedszkole z Ludwinowa, Przedszkole nr 3 z Myszkowa, Przedszkole przy Gimnazjum w Pińczycach, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Filialnej w Dąbrownie, Szkoła Podstawowa w Bliżycach, Przedszkole w Sokolnikach, Miejskie Przedszkole nr 1 w Kaletach (powiat tarnogórski), Przedszkole Hutka (powiat kłobucki), Przedszkole Truskolasy (powiat kłobucki), Przedszkole Piła 1 (powiat kłobucki), Przedszkole Kulej (powiat kłobucki), Warsztat Terapii Zajęciowej TPD w Sosnowcu.

W ciepłych słowa do dzieci zwróciła się Anna Socha-Korendo – Wicestarosta Myszkowski.

- Dzień dobry, witamy bardzo serdecznie, czy są tutaj grzeczne dzieci? Proszę, odezwijcie się, czy są grzeczne dzieci? (w tym momencie rozległ się głośny pisk zgromadzonych przedszkolaków – przyp. red.) W imieniu swoim i pana starosty Dariusza Laseckiego i obecnego tu pana przewodniczącego Andrzeja Jastrzębskiego i radnego pana Józefa Lazara witamy was bardzo serdecznie – cześć! (tutaj dzieci odpowiedziały gromkim: czeeeeeeść! – przyp. red). Życzymy wam zawsze takich pięknych, słonecznych dni, kolorowych, jak dziś. Bawcie się dobrze, może nawet do samego wieczora, wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że do zobaczenia już wkrótce] – zakończyła Wicestarosta, na co dzieci jeszcze raz głośno wykrzyczały: czeeeeeść!

Dzięki wsparciu m.in. Powiatu Myszkowskiego przedszkolaki bawiły się rzeczywiście długo, a co ważne, wzięły udział w szeregu konkursów, które honorowane były pięknymi nagrodami. Na dzieci czekały rozmaite atrakcje, w tym: dmuchany zamek, przed którym ustawiały się długie kolejki, poczęstunki w postaci waty cukrowej i kochanych łakoci. Oczywiście nie mogło zabraknąć grila. 

niegow.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wita zgromadzonych przedszkolaków

Ogromny powodzeniem cieszyły się zabawy prowadzone przez animatora, pokazy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie i Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. 
Ogółem impreza wypadła znakomicie, a świetnie bawili się zarówno mali, jak i duzi uczestnicy. 
 
niegowa.jpg
Zabawy z animatorem cieszyły się wielkim wzięciem

02

CZE

2016

28817

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

nieg_984681178.jpg

Zdjęcie: nieg_984681178.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.