Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Folkloriada Jurajska w Żarkach Letnisku

Dziesiąta już Folkloriada za nami. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Powiecie Myszkowskim zgromadziło, jak co roku, tłumy widzów i wielu wspaniałych artystów z najrozmaitszych dziedzin. Powiat Myszkowski włączył się w organizację całości. Zarząd Powiatu ufundował nagrody dla laureatów konkursów, a Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Poraja Łukasz Stachera objęli imprezę honorowym patronatem.

folk22.jpg
Najprzyjemniejszy moment dla wszystkich, czyli wręczenie nagród; Wicestarosta Anna Socha-Korendo (w asyście córeczki Hani) nagradza laureata Henryka Sygudę za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie kulinarnym
 
Folkloriada i tym razem zachwyciła rozmachem organizacyjnym, pomysłowością i różnorodnością atrakcji. Trzeba bowiem podkreślić, że „folklor” jest na tej imprezie pojęciem o bardzo szerokim zastosowaniu. Nie ogranicza się wyłącznie do występów muzycznych bądź tanecznych, ale łączy szeroko rozumianą ludowość w postaci Konkursu Kulinarnego „Jurajskie Smaki” i Konkursu Rękodzieła Artystycznego, które obok Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych stanowią rdzeń imprezy.
Folkloriada to dwa dni znakomitej i wyszukanej zabawy z atrakcjami zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. 

folk3.jpg
Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski wręcza nagrodę Agnieszce Szafrańskiej

Pierwszy dzień – sobota – był zarezerwowany dla kapel podwórkowych, które brały udział w konkursie. Dla miłośników tego rodzaju muzyki była to prawdziwa gratka. Kilkadziesiąt występów na bardzo wysokim poziomie i świetna atmosfera nie pozostawiły złudzeń: to była bardzo udany dzień.
 
W niedzielę głównymi punktami - obok występów artystycznych – były rozstrzygnięcia konkursów – rękodzieła artystycznego i kulinarnego. 
 
W pierwszym konkursie Zarząd Powiatu Myszkowskiego ufundował nagrody dla laureatów, w tym – dla Henryka Sygudy z Częstochowy za cykl rzeźb „Dawniej na Jurze”.

Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego ufundowali także nagrody indywidualnie dla wyróżnionych uczestników konkursu. Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo przeznaczyła nagrodę dla Anny Pasek z Jastrzębia za pracę szydełkową „Dziewczyna z koszyczkiem”, a Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski dla Agnieszki Szafrańskiej z Myszkowa za piękny wianek z krepiny.

folk4.jpg 
Radny Rady Powiatu Myszkowskiego Krzysztof Klimek nagradza Małgorzatę Wędzyńską.

W drugim z konkursów pierwsze miejsce zajął Wiesław Skóra za „Nalewkę Hrabiny”, który otrzymał ufundowany przez Zarząd Powiatu Myszkowskiego bon upominkowy.
Kolejny bon od Zarządu Powiatu otrzymała za zajęcie trzeciego miejsca Olga Niemczyk za smakowity „Pasztet z Cukinii”.

Ponadto Radny Powiatu Myszkowskiego Krzysztof Klimek ufundował nagrodę dla drugiej laureatki, która zajęła trzecie miejsce – Małgorzaty Wędzyńskiej za przygotowanie potrawy – „Kluski Tarte – Pyzy”. 

folk1.jpg
Fundatorzy i nagrodzeni na wspólnym zdjęciu; w pierwszym szeregu m.in. Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera
 
Nagrodzone prace można było oglądać na ulokowanej obok sceny wystawie podczas trwania Folkloriady. 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Ryziuk-Wilk podziękowała artystom i pogratulowała laureatom, podkreślając przy tym, że bez wsparcia sponsorów i Członków Honorowej Kapituły, która co roku funduje nagrody – wyróżnienie wszystkich, którzy zasługują na najwyższe słowa uznania, nie byłoby możliwe. 
 
Dziesiąta Folkloriada przyciągnęła całe tłumy miłośników ludowego grania, a zabawa trwała do późnej nocy.
 

09

SIE

2016

22079

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

folk22_60822573.jpg

Zdjęcie: folk22_60822573.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.