Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Poraju miała miejsce inauguracja nowej imprezy sportowej - I Zalewu Biegaczy. Ponad 300 amatorów biegania długodystansowego stawiło się na starcie biegu, który odbył się na terenie Mariny Poraj. Były to bez wątpienia jedne z największych i co ważne – bardzo udanych – zawodów sportowych w Powiecie Myszkowskim. Starostwo Powiatowe ufundowało nagrody dla najlepszych zawodników.
 
Niezwykła popularność zorganizowanego po raz pierwszy biegu wokół zalewu w Poraju po raz kolejny świadczy o tym, że Powiat Myszkowski to prawdziwa wylęgarnia utalentowanych biegaczy i świetne miejsce do biegania, co docenili uczestnicy, którzy przyjechali z najrozmaitszych stron kraju. Mimo iż była to prawdziwie sportowa rywalizacja, tak naprawdę liczył się udział i pokonanie własnych słabości.

zalew1.jpg
Nagrody dla najlepszych wręczyli Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski

Bieg zorganizował Urząd Gminy w Poraju we współpracy ze Stowarzyszeniem Marina Poraj, Centrum Informacji Turystycznej w Poraju, Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Shangri-La, Jurajskim Klubem Nordic Walking Lider Suport Team, Towarzystwem Sportowym Libero z Myszkowa, klubem LKS Polonia Poraj, KP Policji w Myszkowie, KP PSP w Myszkowie oraz Myszkowskim Klubem Motocyklowym. Starostwo Powiatowe w Myszkowie ufundowało nagrody dla wyróżniających się uczestników w kilku kategoriach.

zlew6.jpg
Start to zawsze trudny i stresujący moment...

Organizatorzy przewidzieli trzy rodzaje wyścigów: na dystansie 12,5 km – Bieg Główny, Marsz Nornic Walking i Marsz Power Walk; 5 km – Bieg Dodatkowy oraz przygotowany dla najmłodszych bieg na dystansie 200 m. 

Największą popularnością cieszył się Bieg Główny, w którym wzięło udział 190 zawodników. Do Biegu Dodatkowego przystąpiło 55 biegaczy. W Nordic Walking wystartowało 38 osób, a w Marszu Power Walk – 12. W biegu dla najmłodszych uczestniczyło 40 dzieci.
Zmagania stały na wysokim poziomie i – co nie mniej ważne – przebiegały w sportowej atmosferze fair play. Na bardzo dobrym poziomie stała organizacja zawodów, które z uwagi na liczbę uczestników i różnorodność kategorii musiały być pod ścisłą kontrolą prowadzących. Sygnał do biegania dał Adam Zaczkowski z Urzędu Gminy Poraj, następnie co 10 minut do startu przystępowali zawodnicy poszczególnych biegów. Dzięki temu już po dwóch godzinach na mecie zameldował się ostatni biegacz.

zalew7.jpg
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych...

Nagrody i puchary najlepszym zawodnikom wręczali Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski i współorganizatora Marszu Nordic Walking Tatiana Galińska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom imprezy – wytrwałości, samozaparcia i przede wszystkim chęci do aktywnego spędzania czasu. Zalew Biegaczy okazał się wspaniałą i znakomicie przeprowadzoną imprezą sportową, która – miejmy nadzieję za rok przyciągnie jeszcze większą liczbę miłośników biegania.
 
zalew2.jpg
I jeszcze jedna kategoria...

zalew4.jpg
Oto sportowe wychowanie młodego pokolenia...:)


zalew5.jpg
Byle do mety....

23

SIE

2016

30422

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

zalew1_161232748.jpg

Zdjęcie: zalew1_161232748.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.