Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Dożynki Powiatu Myszkowskiego 2016

Powiat Myszkowski ze Starostą Dariuszem Laseckim na czele i Gmina Niegowa z Wójt Dorotą Hajto-Mazur byli współorganizatorami tegorocznych Dożynek Powiatowych, Gminny i Parafialnych. W uroczystych obchodach wzięli udział rolnicy ze wszystkich gmin Powiatu, zaproszeni goście reprezentujący najwyższe władze krajowe, wojewódzkie i samorządowe, sponsorzy imprezy i mieszkańcy, którzy licznie przybyli do amfiteatru w Niegowie.

doz1.jpg
Gospodarze Dożynek Powiatu Myszkowskiego Niegowa 2016: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża
 
Coroczne święto plonów to wspaniałe święto rolnictwa, honorujące codzienny trud rolników i wieńczące letnie żniwa. Niepowtarzalny koloryt dożynek bierze się z długiej tradycji i głębokiego przywiązania rolników do ludowego dziedzictwa. Stąd każdego roku Święto Plonów przynosi radość i nadzieję na równie dobre, a nawet lepsze przyszłoroczne zbiory.

Tak było i tym razem podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się w niegowskim amfiteatrze. Od samego rana utrzymywała się wspaniała pogoda, której niebagatelny wpływ na przebieg plenerowych uroczystości jest powszechnie znany.

doz2.jpg
Gospodarze i goście podczas mszy św. w intencji rolników i rolnictwa
 
Tradycyjnie początek obchodów wyznaczyła msza św. w intencji rolników i rolnictwa, którą celebrował ks. proboszcz Bogumił Kowalski. Na tę okazję kościół w Niegowie został pięknie udekorowany, a tuż przed fasadą świątyni można było podziwiać tegoroczne wieńce dożynkowe. Wszystkie prezentowały się znakomicie: kolorowe, bogato przystrojone, pomysłowo wykonane. Słowem: godne podziwu. Wypada dodać, że wieńce to wielowiekowa tradycja dożynkowa. Obecnie wykonują je z okazji święta plonów koła gospodyń wiejskich, które uczestniczą w obchodach.

doz3.jpg
Przemarsz ulicami Niegowy; na zdjęciu Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jatrzębski, Przewodnicząca Rady Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Radna Rady Powiatu Myszkowskiego Dorota Kaim-Hagar
 
Tuż po mszy przed gmachem świątyni uformował się korowód, który przy dźwiękach tradycyjnych marszów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Bliżyc wyruszył ulicami Niegowy w stronę amfiteatru. Tuż za orkiestrą podążali Starostowie Dożynek, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, zaproszeni goście, koła gospodyń wiejskich z wieńcami dożynkowymi, koła łowieckie z Powiatu Myszkowskiego, przedstawiciele instytucji rolniczych i przedsiębiorców, mieszkańcy Gminy  i Powiatu.

doz25.jpg
Gospodarze wspólnie ze Starostami Dożynek za chwilę będą częstować gości tegorocznym chlebem; na zdjęciu: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wójt Dorota Hajto-Mazur, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża, Starostowie Dożynek - Małgorzata Łapaj i Tadeusz Ćwik

doz2424.jpg
Przekazanie chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek Małgorzaty Łapaj i Tadeusza Ćwika na ręce gospodarzy
 
Dotarłszy do pięknie zaaranżowanej sceny, uczestnicy obchodów zajęli swoje miejsca na widowni. Tuż za nią rozciągają się rozległe błonia, na których stanęły wielkie namioty dla gości, stoiska i stragany oraz przygotowane wcześniej instalacje z atrakcjami dla wszystkich.

doz28.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z poczęstunkowym koszem z pokrojonym chlebem zachęca gości do skosztowania wypieku
 
Powiatowe Dożynki w Niegowie gościły w tym roku wyjątkowych i znamienitych osobistości. Wśród gości gospodarzy Dożynek 2016 Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Wójt Gminy Niegowa Doroty Hajto-Mazur znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński, Senator RP Ryszard Majer, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Radna Sejmiku Śląskiego Krystyna Jasińska, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski z Wiceprzewodniczącymi Grażyną Kolasą-Gotkowską i Janem Kierasem, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak z Przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Woszczykiem, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski z Przewodniczącą Rady Gminy Stanisławą Nowak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera z Przewodniczącą Rady Gminy Katarzyną Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk, Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Grzegorz Boski, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Jurajskich Adam Markowski, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie Lech Bugaj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Marek Węgrzynowicz, Dyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach Mariola Piątek, Dyrektor Ośrodka Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Pindych, Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myszkowie Anna Muchla, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Myszkowie Józef Ślusarz, Prezes Myszkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej Ryszard Boroń, Kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie Marzena Sitek, Kierownik Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ogorzelniku Mirosław Cacoń, Prezes Fundacji Elementarz w Łutowcu Andrzej Jabłoński, radni z gmin i Powiatu Myszkowskiego, sołtysi z Gminy Niegowa, przedstawiciele mediów – Gazety Myszkowskiej, Dziennika Zachodniego.

doz30.jpg
Starosta Dariusz Lasecki z uśmiechem częstuje gości chlebem z tegorocznych zbiorów
 
Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce ok. godz. 14.30. Na scenę wkroczyli przedstawiciele gospodarzy Dożynek Niegowa 2016 – Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Przewodniczący Rady Gminy Niegowa Mariusz Dzieża.

doz29.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski także miał kosz pełen świeżego chleba...

Starosta i Wójt Gminy Niegowa przywitali wszystkich rolników, zaproszonych gości i mieszkańców, którzy tłumnie zjawili się na obchodach.
W powitalnej wypowiedzi Starosty Dariusza Laseckiego znalazło się wiele życzeń i podziękowań:
 
- Jesteśmy tu dzisiaj, aby - kultywując staropolski obyczaj dożynkowy - podziękować za całoroczny trud naszym Rolnikom i wszystkim osobom oraz instytucjom związanym z rolnictwem. Dzisiejsze święto jest ukłonem, jaki my mieszkańcy - składamy przed Wami, Drodzy Rolnicy, pełni wdzięczności za Waszą codzienną, ciężką i mozolną pracę. Za to jesteśmy Wam szczególnie wdzięczni.
Wiem o tym dobrze, gdyż sam do niedawna prowadziłem gospodarstwo rolne i doskonale znam problemy, z jakimi stykają się rolnicy. Nie jest mi obcy Wasz codzienny wysiłek i trud. Wiem, że nie od Was zależy, czy na polu jest sucho, czy mokro, bo to warunki pogodowe w dużej mierze decydują o Waszych przyszłych plonach. Rzadko zdarza się taki rok, w którym pogoda w pełni sprzyjałaby rolnikom. Dzisiejsze gospodarstwa rolne można porównać do małych firm, gdzie trzeba uważać na koszty i oglądać każdą wydawaną złotówkę.
Ale pamiętajmy, że Dożynki są także corocznym ukłonem w stronę tradycji i kultury ludowej. To wyraz zamiłowania do naszej przebogatej rolniczej tradycji i do ziemi.
Jednak, tak dawniej, jak i dziś Dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb. Za dary Waszych rąk, za owoce Waszej pracy – jakże ciężkiej i mozolnej, składam Wam słowa najwyższego uznania.
Wiem, że rolnicy z Powiatu Myszkowskiego umieją radzić sobie w trudnych chwilach. To są silni ludzie, których postawa może być wzorem dla wielu.
Ale my – instytucje samorządowe i rolnicze – nie uciekamy od niesienia Wam pomocy. Możecie na nią zawsze liczyć – czy to w Starostwie Powiatowym, czy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Ośrodku Doradztwa Rolniczego, czy w gminach naszego Powiatu i organizacjach zajmujących się rolnictwem.
W imieniu samorządu powiatowego i każdej z gmin Powiatu Myszkowskiego, życzę Wam wszystkim, aby w domach nigdy nie zabrakło chleba. Dziękując za ten bochen chleba z tegorocznych zbiorów, za Wasz trud i bogate plony, życzę naszym Drogim Rolnikom, aby najbliższy rok przyniósł wiele radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Życzę Wam udanych żniw i obfitych zbiorów. I przede wszystkim, aby dopisywało Wam zdrowie, pogoda, która ma tak wielki wpływ na plony, i codzienna pomyślność] – mówił Starosta Dariusz Lasecki, dziękując gościom za przybycie oraz życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy na Dożynkach.

doz23.jpg
Licznie zgromadzona publiczność w afmiteatrze niegowskim

W podobnych tonie wypowiadała się Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur, która powitała wszystkich przybyłych na gościnnej Ziemi Niegowskiej. 

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika – to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Dożynki które są Waszym świętem, mają również przypominać nam wszystkim, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie na nasze stoły trafia polski chleb. W imieniu wszystkich dziękuję za Wasz wielki trud, za ofiarną pracę i wytrwałość mimo wielu przeciwności losu  i problemów. Za wami kolejny rok ciężkiej pracy. Ale praca na roli to nie tylko praca fizyczna, to także podtrzymanie i kultywowanie tradycji, a przede wszystkim  przekazywanie kolejnym pokoleniom swojej wiedzy i obyczajów, które szczególnie na wsi związane są z rytmem pór roku. Z tego zadania wspaniale wywiązują się Koła Gospodyń Wiejskich. Chciałabym podziękować za barwny korowód i wspaniałe wieńce dożynkowe. Szanowni Państwo w tym szczególnym dniu chciałabym życzyć wszystkim rolnikom zdrowia i pomyślności. Oby udawało wam się osiągnąć zamierzone cele i oby omijały was wszelkie przeciwności losu. A nam wszystkim życzę aby  tego chleba, pięknego jak ten ofiarowany przez starostów dożynek  nigdy i dla nikogo nie zabrakło. Dziękuję - mówiła Wójt Gminy Niegowa Dorota Hajto-Mazur.
 
Po tych miłych słowach gospodarzy i powitaniu wszystkich gości, uroczystość wkroczyła w zasadniczą fazę. Pierwszym – stałym i właściwym wyłącznie dla tych obchodów był przekazanie chleba dożynkowego. Stary obyczaj, sięgający dziesiątków i wieków lat w przeszłość także w Powiecie Myszkowskim jest podtrzymywany jako ważny element uroczystości.

doz27.jpg
Wiecstarosta Anna Socha-Korendo z poczęstunkiem wśród gości Dożynek

Obrzęd zainicjowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo, przedstawiając oboje Starostów Dożynek:
-Szanowni Państwo, przed nami moment, który ze względu na swą symbolikę jest jednym z centralnych punktów uroczystości. Jest nim ceremoniał przekazania bochnów chleba, upieczonego z tegorocznych zbiorów. Jak każe tradycja, Starosta i Starościna Dożynek wręczają chleb gospodarzom uroczystości, czyli władzom Powiatu i Gminy. Będzie on następnie pokrojony, tak aby każdy z Państwa mógł go posmakować.
W związku z tym serdecznie zapraszam na scenę Starostów naszych Dożynek. W tym roku Starościną Dożynek jest Pani Małgorzata Łapaj z Bliżyc, a Starostą Pan Tadeusz Ćwik z Gniazdowa w Gminie Koziegłowy.
Starościna Dożynek, Pani Małgorzata Łapaj posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 15 ha, które prowadzi wraz z mężem od 25 lat, ma 3 dzieci. Dodatkowo prowadzi handel mięsem i wędlinami, skup i sprzedaż żywca. Posiada 18 szt. buhajów.
Starosta Dożynek, Pan Tadeusz Ćwik od wielu lat prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne z żoną i synem o powierzchni ponad 80 ha. W codziennej pracy wspomaga go syn. Kierunkiem wiodącym gospodarstwa jest produkcja roślinna. Gospodarstwo jest wyposażone w nowoczesny sprzęt rolniczy. Proszę Starostów Dożynek o przekazanie chleba - po słowach Wicestarosty Anny Sochy-Korendo nastąpił uroczysty moment przekazania chleba, który Starostowie Dożynek złożyli na ręce gospodarzy.

Jak każe obyczaj, gospodarze wspólnie pokroili chleb, a następnie udali się z koszami pełnymi świeżego pieczywa częstować dożynkowych gości.

doz22.jpg
Koła Łowieckie z Powiatu Myszkowskiego za chwilę zaprezentują dzika

Tymczasem na scenie pojawiły się działające na terenie Powiatu Myszkowskiego koła łowieckie, które przygotowały dla wszystkich smakowity prezent w postaci przyrządzonych specjalnie na tę okazję dzika. Jedna z pieczeni została ufundowana przez Starostę Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, druga zaś przez myśliwych. Przy dźwiękach sygnałów myśliwskich dzika zaprezentowały koła: KŁ Szarak z Myszkowa, KŁ Jeleń z Będzina, KŁ Bekas z Poraja, KŁ Cietrzew z Katowic, KŁ Orle Gniazdo w Myszkowa, KŁ Dublet z Myszkowa, KŁ Dzik z Gliwic, KŁ Sarni Stok z Nowej Kuźnicy.

Zbigniew Lewandowski, łowczy KŁ Szarak w imieniu wszystkich kół podziękował rolnikom za coroczne zbiory i życzył wszystkiego najlepszego na następne żniwa.
 
Jak każe dożynkowa tradycja, każdego roku, wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu wyróżniają i nagradzają rolników i osoby oddane pracy na rzecz kultury ludowej ze swojej gminy. Stąd kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie stosownych nagród.

doz37.jpg
Nagrodę Staorsty Myszkowskiego otrzymał Ryszard Jaskóła, rolnik z Tomiszowic; odebrał ją z rąk Starosty Dariusza Laseckiego i Wicestarosty Anny Sochy-Korendo
 
Nagrodę Wójta Poraja Łukasza Stachery otrzymały Zespoły KGW, prowadzące działalność w Gminie Poraj. Były to KGW Malwy, KGW Kalina i Porajanki, KGW Choronianki.
Nagrodę samorządu Miasta i Gminy Żarki, wręczoną przez Burmistrza Klemensa Podlejskiego otrzymał pszczelarz z Żarek Stanisław Kasparek.
Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki otrzymał Piotr Ćwik z Koziegłów.
Nagrodę Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka otrzymał Krystian Pawlik z Myszkowa.
Nagrodę Wójt Gminy Niegowa Doroty Hajto-Mazur otrzymali: Janusz i Monika Maligłówkowie z Tomiszowic, Stanisław i Mariola Bereszkowie z Dąbrowna, Sylwia i Mateusz Beleciowie z Sokolnik.
 
W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Starosty i Wicestarosty wręczona została również nagroda Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego. Wyróżniony został rolnik z Gminy Niegowa Ryszard Jaskóła.
 
Przyszedł również czas na zabranie głosu przez zaproszonych gości. Wszystkiego dobrego rolnikom z Powiatu Myszkowskiego życzyli: Poseł Szymon Giżyński, Senator Ryszard Majer, Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Radna Sejmiku Śląskiego Krystyna Jasińska, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, Przewodnicząca Krajowej Rady KGW Bernadetta Niemczyk, Kierownik Powiatowego Biura ARiMR Marzena Sitek.
 
Zaraz po przemówieniach gości, nastąpiło uważane przez wielu za centralną część uroczystości – przekazanie wieńców dożynkowych.
Otrzymali jest szanowni zaproszeni goście Parlamentarzyści, Radni Sejmiku Śląskiego, Rad Gminnych i Rady Powiatu, sponsorzy, przedstawiciele jednostek administracyjnych.
Wieńce przygotowały i wręczyły: z Gminy Poraj - KGW Kalina, KGW Malwy KGW Choronianki; z Miasta Myszkowa – KGW Nowowsianki; z Gminy Żarki Zespoły śpiewacze – Lira, Wysoczanki, Carmen, Ostrówiolinki, Kłos; z gminy Koziegłowy -  KGW Wojsławice, KGW Koziegłówki, KGW Mzyki; z Gminy Niegowa – KGW Niegowa, KGW Dąbrowno, KGW Mzurów, KGW Ludwinów, KGW Tomiszowice, KGW Łutowiec, KGW Gorzków Nowy, KGW Gorzków Stary, KGW Bliżyce, KGW Sokolniki, KGW Trzebniów.

doz45.jpg
Wieniec dożynkowy dla Zarządu Powiatu Myszkowskiego przekazało KGW Malwy; odebrali go Starosta Dariusz Lasecki i Wicestarosta Anna Socha-Korendo
 
Oficjalne uroczystości na tym punkcie dobiegły końca i zaczęła się część artystyczna. Rozpoczęły ją występy ludowe, w których prym wiodły koła gospodyń wiejskich i zespoły śpiewacze. To bardzo miła i przez wszystkich lubiana część dożynek, w której do głosu dochodzi kultura ludowa z całym swoim dziedzictwem. Koła zaprezentowały szereg popularnych pieśni i przyśpiewek, a także własnych kompozycji odwołujących się do spraw lokalnych i bieżących wydarzeń. 

doz52.jpg
Wieniec dla Wójt Gminy Niegowa Doroty Hajto-Mazur od KGW Niegowa, Pani Wójt

Po występnie ostatniego z kół, przyszedł czas na biesiadną stylistykę. Przez tłumem gości wystąpiła Kapela Biesiadna z Choronia, która przez niemal godzinę zabawiała wszystkich wiązanką najbardziej znanych przebojów rozrywkowych. Nic dziwnego, że uczestnicy Dożynek roztańczyli się na dobre, a Kapela bawiła się nie gorzej niż inni.
 
Zapadał już wieczór, kiedy scenę opanowali muzycy zespołu Folk Expres, pierwszej gwiazdy wieczoru. Czteroosobowa grupa zaproponowała publiczności szereg wspaniale zaaranżowanych przebojów folkowych i rozrywkowych. Wykonania powszechnie znanych utworów wzbudziły wielki entuzjazm, wiec bisom nie było końca.

doz51.jpg
Wieniec dla Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego i Wiceprzewodniczących Rady Grażyny Kolasy-Gotkowskiej i Jana Kierasa przygotowało KGW Mzyki
 
Zaraz później niegowskiej publiczności zaprezentował się utytułowany Zespół Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych tancerzy pokazała wyśmienity komplet różnorodnych tańców ludowych, pochodzących z najróżniejszych regionów Polski. 

doz49.jpg
Wieniec dla Przewodniczących Komisji Rady Powiatu w Myszkowie przygotował Zespół Śpiewaczy Carmen; wieniec odebrali Dorota Kaim-Hagar, Józef Lazar i Sebastian Ruciński
 
Mimo że pora była już późna, nie był to jeszcze koniec tegorocznych Dożynek Niegowa 2016. Mieszkańców czekała dalsza partia znakomitej zabawy przy dźwiękach lubianej muzyki w wykonaniu niegowskiego tria „My Młodzi”. Miejscowy zespół porwał publiczność do szalonej zabawy, która zakończyła się po północy.

doz57.jpg
Występy kół gospodyń wiejskich były bardzo kolorowe i radosne
 
Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne Niegowa 2016 okazały się bardzo udaną i pełną kolorytu imprezą. Od samego rana dopisywała wspaniała pogoda. Goście mogli skorzystać z wielu atrakcji dla młodszych i starszych, obejrzeć kolekcję starych militariów Wojciecha Radeckiego z Rzeniszowa, wystawę kotłów Drewmet oraz sprzętu rolniczego, zaprezentowanego przez Krzysztofa Raroka z Wysokiej Lelowskiej. Występy artystyczne okazały się znakomite. Tegoroczne podsumowanie plonów z pewnością nie zostanie zapomniane. 

doz58.jpg
Jedna z gwiazd wieczoru - zespół Folk Expres
 
Organizatorzy Powiat Myszkowski i Gmina Niegowa dziękują wszystkim sponsorom, darczyńcom, firmom, instytucjom i osobom prywatnym – którzy gotowi byli wesprzeć tę piękną i popularną uroczystość i pomóc w jej organizacji -  Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie, Bankowi BGŻ PARIBAS Oddział w Myszkowie, Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu Oddział w Niegowie, Myszkowskiej Spółdzielni Mleczarskiej, Firmie Jurajska w Postępie, Piekarni Brel z Myszkowa, Firmie Styl-Lux z Niegowy, Stajni Duet, Świetlicy Wiejskiej w Niegowie, Ochotniczym Strażom Pożarnych z Niegowy i Ogorzelnika, Orkiestrze Dętej Bliżyce.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym na Dożynki Niegowa 2016. 
 
 
doz10.jpgdoz11.jpgdoz12.jpgdoz14.jpgdoz16.jpgdoz17.jpgdoz18.jpgdoz19.jpgdoz20.jpgdoz21.jpgdoz33.jpgdoz34.jpgdoz35.jpgdoz36.jpgdoz38.jpgdoz39.jpgdoz4.jpgdoz40.jpgdoz41.jpgdoz42.jpgdoz43.jpgdoz44.jpgdoz46.jpgdoz47.jpgdoz48.jpgdoz5.jpgdoz50.jpgdoz53.jpgdoz54.jpgdoz55.jpgdoz56.jpgdoz59.jpgdoz6.jpgdoz7.jpgdoz8.jpg
Autor:  Rzecznik
30
SIE
2016
34343
razy
czytano

1704/4210

Na skróty

Zobacz najpotrzebniejsze linki

Powiat Myszkowski
Ciasteczka cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. To niewielkie pliki zawierające ciąg znaków, które są wysyłane i zapisywane na urządzeniu użytkownika.

Dowiedz się więcej...
  • Pliki umożliwiające prawidłowe działanie Serwisu oraz funkcjonalności, z których Użytkownik chce skorzystać, np. uwierzytelniające pliki cookies czy pliki sesji użytkownika. Do tej grupy zaliczamy także pliki związane z mechanizmem Google reCAPTCHA, który jest niezbędny do bezpiecznego wysłania formularzy kontaktowych. Bez ich zapisania na urządzeniu Użytkownika korzystanie z Serwisu jest niemożliwe.
  • Pliki umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i dostosowanie ich do jego potrzeb, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. Pozwalają one Usługodawcy na poprawę funkcjonalności i wydajności strony. Wyłączenie tych ciasteczek spowoduje, że pewne funkcjonalności strony WWW nie będą dostępne.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych ze statystykami (np. czas trwania wizyty). Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługę Google Analytics. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez m.in. zbieranie informacji nt. odwiedzających stronę WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości analizy odwiedzin, kręgów zainteresowań itp. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych z reklamami. Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługi Google AdSense i DoubleClick. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami. Opcja ta umożliwia realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Jej wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tej opcji nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
doz1_648294233.jpg

doz1_648294233.jpg

Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski