Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski zaprasza dzieci na profilaktyczne badania USG

Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Myszkowie w dniach od 3-5 listopada 2016 roku Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Myszkowie, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myszkowie badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Wszelkie koszty związane z akcją pokrywa Powiat Myszkowski.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych obejmujących jamę brzuszną, szyję i mosznę (u chłopców) oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. wskazany przez koordynatora akcji.

Zapisy będą przyjmowane w październiku br. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. W ramach akcji planuje się przebadanie 200 dzieci.

O dokładnym terminie zapisów na badania oraz o wszelkich szczegółowych informacjach na temat planowanych badań poinformujemy na stronie Starostwa Powiatowego w Myszkowie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myszkowie, ul. Pułaskiego 6.

Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Na potrzeby oczekujących na badanie dzieci i ich opiekunów będzie udostępniona sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Myszkowie, znajdująca się przed ambulansem.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją wyznaczoną przy zapisie godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już ponad 40 000 dzieci.

05

WRZ

2016

11517

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.