Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie w sprawie ul. Myszkowskiej

W niedzielę, 11 września br. o godz. 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta, podczas którego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przedstawili główne założenia przebudowy, jakiej poddana zostanie Droga Wojewódzka nr 793 w ciągu ul. Myszkowskiej w Żarkach. Roboty będą prowadzone na długości ponad 5,4 km, na odcinku od skrzyżowania z ul. Strażacką w Żarkach do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Myszkowie.W spotkaniu uczestniczył Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.
 
Projekt przewiduje m.in rozbiórkę istniejących warstw konstrukcji drogi i ich odbudowę według nowoczesnych standardów. Droga będzie miała 7 m szerokości na całym przebudowywanym odcinku, ciąg pieszo-rowerowy, nowe chodniki i kanalizację deszczową. Wszystkie istniejące zjazdy do posesji zostaną odbudowane a skrzyżowania przebudowane. Będą nowe przepusty i inne obiekty inżynierskie.
Powstaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak wysepki i barierki. Wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Droga stanie komfortowa i bezpieczniejsza dla użytkowników.
Przebudowa będzie dofinansowana z funduszy unijnych w kwocie prawie 31 mln zł. Całość kosztować ma prawie 36,5 mln.
Informacja z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
 
1_m.jpg3_m.jpg

12

WRZ

2016

21871

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.