Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na terenie przedszkola nr 5 w Myszkowie odbyła się ogólnopolska kampania “Pola Nadziei”. Celem akcji było zbieranie funduszy  na rzecz ludzi ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Jej znakiem rozpoznawczym jest żonkil – międzynarodowy symbol ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.


polanadziei.jpg
Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Rafał Kępski wziął udział w sadzeniu cebulek żonkilowych w Przedszkolu nr 5 w Myszkowie

Jak co roku, uczestnicy akcji sadzili żonkilowe cebulki, które wiosną zamienią się w piękne kwiaty. Koszt jednej sadzonki to symboliczne 2 zł. Całkowity dochód przeznaczony zostanie dla osób przebywających w hospicjum.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się Burmistrz Włodzimierz Żak i Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, którzy wspólnie z Prezesem Spółki Hosp-Med Arturem Kaptaczem, Dyrektorem Oddziału Palium w Myszkowie Anetą Wcisło, Dyrektor Przedszkola nr 5 Teresą Bednarską i kadrą placówki zasadzili swoje cebulki. W akcji uczestniczyły również dzieci z przedszkola, które chętnie pomagały wkopywać zarodki żonkili we wcześniej przygotowane dołki.

Imprezę uświetnił występ dzieci  z Przedszkola nr 5 w Myszkowie.
Drugi etap akcji „Pola nadziei” będzie miał miejsce na wiosnę, kiedy żonkile zakwitną.
Akcja została zapoczątkowana w 1997 roku przez Organizację „Marie Curie Cancer Care”, która obecnie jest jednym z najlepszych onkologicznych ośrodków w Wielkiej Brytanii. Pielęgniarki opiekują się tam chorymi w domu.
Najważniejszym celem całej akcji było uświadomienie społeczeństwa jak bardzo hospicja pomagają nieuleczalnie chorym oraz jak ważna jest też edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorych i umierających. Przybliżona została idei wolontariatu i uwrażliwienie ludzi na potrzeby jakie mają w czasie pobytu w hospicjum pacjenci nieuleczalnie chorzy oraz ich rodziny.

10

PAŹ

2016

41583

razy

czytano

Rzecznik

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

polanadziei_994963422.jpg

Zdjęcie: polanadziei_994963422.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.