Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Akcja bezpłatnych badań dla dzieci przed Starostwem Powiatowym

Od czwartku trwają bezpłatne badania USG dla dzieci. Dzięki współpracy Zarządu Powiatu Myszkowskiego i Fundacji Ronalda McDonalda będzie mogło przebadać się ponad 200 dzieci.

badanie1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Zarządu: Rafał Kępski, Jakub Grabowski, Mariusz Morawiec razem z personelem Fundacji Ronalda McDonalda, który zajmował się badaniem dzieci

- Zorganizowaliśmy tę akcję dla dobra naszych dzieci, z myślą o nich i o ich rodzicach. Okazało się, że liczba osób, które chcą skorzystać z możliwości badania jest bardzo duża, a osoby, które już wzięły udział w badaniu, są bardzo zadowolone. Ponieważ nasza wspólna akcja spotkała się z tak dobrym przyjęciem, nie zamierzamy na tym poprzestać i z pewnością w przyszłym roku zorganizujemy ją ponownie, aby w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców- mówi Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

Akcja jest wspólnym działaniem Zarządu Powiatu i Fundacji McDonalda. W akcji udział biorą dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z Powiatu Myszkowskiego. Hasło przewodnie brzmi: NIE nowotworom u dzieci.

Koordynatorem akcji został członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski.

Wczesnym rankiem w czwartek pod budynek Starostwa Powiatowego podjechał autobus, w którym do jutra (sobota) odbywać się będą badania USG.

Zainteresowani musieli wcześniej zapisać swoje dzieci na to badanie. Potrzeby mieszkańców w zakresie tego rodzaju badań są w naszym powiecie bardzo duże, o czym świadczy szerokie zainteresowanie.

Badanie jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dzieci, trwa około 20min. Wyniki są dostępne zaraz po badaniu. Rodzice mogą otrzymać również bezpłatną poradę lekarską.

badanie2.jpg
Ambulans podjechał w czwartek wczesnym rankiem

04

LIS

2016

27454

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

badanie1_221087525.jpg

Zdjęcie: badanie1_221087525.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.