Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

70-lecie Koła łowieckiego „Szarak”

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki  wziął udział w obchodach 70 rocznicy założenia Koła Łowieckiego „Szarak”. Na sobotniej uroczystości zjawili się najbardziej zasłużeni członkowie Koła oraz zaproszeni goście.

szarak1.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przekazuje upominki na ręce Prezesa Koła Łowieckiego "Szarak" Stanisława Noszczyka

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Koziegłówkach. Dalsza część obchodów 70-lecia Koła odbyła się w Myszkowie.

Imprezę prowadził Łowczy Koła Zbigniew Lewandowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starostwa Myszkowski  Dariusz Lasecki, Włodzimierz Żak  Burmistrz Myszkowa, a także zasłużeni działacze łowieccy: Członek Naczelnej Rady Łowieckiej i Prezes Okręgowej Rady Łowiącej w Częstochowie Paweł Sobala, Rektor Politechniki Częstochowskiej i Członek Okręgowej Rady Łowieckiej w Częstochowie Norbert Szczygiol, Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Rady Łowieckiej w Częstochowie Dariusz Bereza, Członek Okręgowej Rady Łowieckiej w Częstochowie Jan Skrzyniarz i in.

szarak2.jpg
Starosta Myszkowski złożył życzenia Członkom Koła Łowieckiego "Szarak"

Był to szczególny dzień dla Kola Łowieckiego „Szarak”, którego sztandar z okazji jubileuszu otrzymał najwyższe łowieckie odznaczenia „Złom”. Za zasługi dla łowiectwa wyróżnieni zostali również członkowie Koła Zbigniew Lewandowski, Stanisław Trojakowski i Krzysztof Czyż.

szarak6.jpg
Wyróżnieni Członkowie Koła Zbigniew Lewandowski, Stanisław Trojakowski i Krzysztof Czyż

Starosta Myszkowskie Dariusz Lasecki na imprezie zjawił się z upominkami. W postacie map okręgu łowieckiego Koła oraz odblaskowych opasek. Na ręce Prezesa Stanisława Noszczyka powędrowała jeszcze okolicznościowa patera. Starosta pogratulował Członkom Kola długiej i owocnej działalności na rzecz ochrony przyrody i życzył wielu kolejnych lat w zdrowiu i braterskiej myśliwskiej przyjaźni.

szarak3.jpg
Starosta Myszkowski przekazuje odblaskowe opaski dla Członków Koła

Działalność „Szaraka” na terenie Powiatu Myszkowskiego ma długą tradycję. Od wielu lat Koło prowadzi efektywną działalność w zakresie łowiectwa i ochrony środowiska. Obecnie liczy 40 członków, którzy dbają o tradycję i kierują się zasadami przyjaźni wobec siebie i zwierząt. W Kole działają zarówno doświadczeni i zasłużeni myśliwi jak i młodsi członkowie. Na czele „Szaraka” stoją: Stanisław Noszczyk Prezes Zarządu, Adam Jakubiec V-ce Prezes Zarządu, Łowczy: Zbigniew Lewandowski i Krzysztof Skorek, Sekretarzem jest Sergiusz Kowalik, a Skarbnikiem Grzegorz Rojewski. Komisja rewizyjna Koła składa się z trzech członków: Przewodniczącego: Krzysztofa Janasa oraz Michała Kulaka i Michała Trojakowskiego.

szarak5.jpg
Poczet Sztandarowy "Szaraka"

szarak4.jpg
Sygnaliści
21

LIS

2016

84898

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szarak1_547682961.jpg

Zdjęcie: szarak1_547682961.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.