Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowe karetki przyjechały już do Szpitala w Myszkowie

Szpital myszkowski ma nowe karetki Mercedes Sprinter 319. Dziś rano pojazdy stanęły na placu parkingowym w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.

karetki1.jpg
Nowe karetki dziś dotarły do Myszkowa; obejrzeli je przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego - Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Członek Zarządu Powiatu Mariusz Morawiec wspólnie z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i Ratownikiem Medycznym Damianem Siudą.

Nowe pojazdy obejrzeli przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego. Oficjalne przekazanie karetek odbędzie się jeszcze w tym roku.
Tym samym tabor ratowniczy myszkowskiego pogotowia powiększył się o znakomite specjalistyczne pojazdy.
Nowe karetki Mercedes Sprinter posiadają bardzo dobre i ponadstandardowe wyposażenie. Na pokładzie mają m.in. respiratory i specjalne fotele dla zespołu ratunkowego lub pacjenta, posiadające wbudowany system umożliwiający transport dzieci.

karetki2.jpg
Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar prezentuje karetki gościom ze Starostwa

W samochodach znajduje się krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, który pozwala na transport pacjenta po schodach np. z górnych pięter.
W jednej z karetek znajduje się defibrylator. Samochody mają także ssaki przenośne i plecaki ratownicze, z których można korzystać w trakcie jazdy, oraz nowoczesne i wielozadaniowe nosze, umożliwiające transport w pozycji drenażowej.

Stan techniczny posiadanych do tej pory samochodów pozostawiał wiele do życzenia. Zwiększenie liczby karetek o nowe i doskonale wyposażone pojazdy znacznie poprawi funkcjonowanie pogotowia.karetki3.jpg
Wygodna pozycja za kierownicą tez ma znaczenie podczas jazdy

karetki4.jpg
Nowe karetki

karetki5.jpg
Karetki są znakomicie wyposażone, tu: defibrylator

02

GRU

2016

46368

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

karetki1_531571306.jpg

Zdjęcie: karetki1_531571306.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.