Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dwie nowe karetki zostały uroczyście przekazane i oddane do użytku. Myszkowski Szpital Powiatowy powiększył swój tabor ratowniczo-medyczny o znakomicie wyposażone Mercedesy Sprintery 319.

karetki6.jpg
Symboliczne przecięcie wstęgi, od tej pory karetki już oficjalnie mogą wypełniać swoje zadanie; wstęgę przecinają: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Kierownik Działu Pomocy Doraźnej lek. med. Jerzy Waligóra

Koszt obu karetek to ok. 900 tys. zł. Jeden z pojazdów został zakupiony na wniosek Zarządu Powiatu z budżetu Powiatu Myszkowskiego – za 500 tys. zł, drugi ze środków Województwa Śląskiego – za 400 tys. zł.

Jak informuje Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Powiat Myszkowski planuje zakup kolejnej karetki w przyszłym roku.

Przekazanie karetek odbyło się w czwartek na placu szpitalnym. W uroczystości uczestniczyli specjalni goście: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wójt Poraja Łukasz Stachera, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Członkowie Zarządu Powiatu Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Mariusz Morawiec, radni gminni i powiatowi, personel medyczny myszkowskiego szpitala.

karetki3.jpg
Goście zebrani na placu szpitalnym tuż przed rozpoczęciem uroczystości

Gości powitał gospodarz uroczystości – Dyrektor SP ZOZ w Myszkowie Khalid Hagar, dziękując przy tym Wojewodzie, Staroście, Zarządowi Powiatu i Radzie za wsparcie i zakup samochodów.

- Bez nowych karetek znacznie trudniej byłoby na czas dotrzeć do chorego. W planach jest już zakup następnej karetki. Chciałbym podkreślić, że stawiamy na jakość i na bardzo wysoki poziom sprzętu medycznego i naszych samochodów. Dlatego parametry techniczne samochodów zostały tak dobrane, aby były bardzo wysokie. Oba pojazdy będą długo i bezawaryjnie nam służyć – mówił Dyrektor Khalid Hagar podczas uroczystości.

karetki4.jpg
Dyrektor Khalid Hagar wita przybyłych

Zaraz potem głos zabrał Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, mówiąc, że rzadkością jest przekazywanie środków wojewódzkich na system ratownictwa medycznego.

- Jedna z tych karetek trafiła do Powiatu Myszkowskiego. To jest potrzeba społeczeństwa. Robimy wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i byli pewni, że pomoc nadejdzie szybko - powiedział Wicewojewoda.

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przyłączył się do podziękowań Wicewojewodzie za jedną z karetek. Jednocześnie dodał, że już w najbliższym czasie Powiat zakupi kolejną karetkę.

- To jeszcze bardziej podniesie standard medyczny i ratowniczy w naszym Szpitalu. Panu Dyrektorowi gratuluję, Panu Wojewodzie dziękuję, a wszystkim państwu życzę, aby te pojazdy jak najrzadziej musiały wyjeżdżać w trasę w nagłych przypadkach - powiedział Starosta.

karetki7.jpg
Wspólne zdjęcie przedstawicieli władzy wojewódzkiej i samorządowej; od lewej: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wójt Niegowy Dorota Hajto-Mazur, Radna Powiatu Dorota Khalid-Hagar, Członkowie Zarządu Powiatu Jakub Grabowski i Mariusz Morawiec, Radna Powiatu Wiesława Machura, Wicewojewoda Mariusz Trepka, Radna Powiatu Jolanta Koral, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Radny Powiatu Michał Trojakowski, lek. med specjalista chirurg Mariusz Mrożek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kolasa-Gotkowska, Członek Zarządu Powiatu Rafał Kępski, Kierownik Działu Pomocy Doraźnej lek. med Jerzy Waligóra

Nowe karetki Mercedes Sprinter posiadają bardzo dobre i ponadstandardowe wyposażenie. Na pokładzie mają m.in. respiratory i specjalne fotele dla zespołu ratunkowego lub pacjenta, posiadające wbudowany system umożliwiający transport dzieci.

W samochodach znajduje się krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, który pozwala na transport pacjenta po schodach np. z górnych pięter.
W jednej z karetek znajduje się defibrylator. Samochody mają także ssaki przenośne i plecaki ratownicze, z których można korzystać w trakcie jazdy, oraz nowoczesne i wielozadaniowe nosze, umożliwiające transport w pozycji drenażowej.
Samochody posiadają mocne silniki wysokoprężne i automatyczną skrzynię biegów.

karetki1.jpg
Tak wygląda wnętrze karetek

karetki2.jpg
A oto pojazdy w pełnej krasie

16

GRU

2016

7779

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

karetki6_742653322.jpg

Zdjęcie: karetki6_742653322.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.