Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podobnie jak w tamtym roku  dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dzięki wolontariuszom, którzy od samego rana zbierali pieniądze na ulicach Powiatu Myszkowskiego, znowu możemy mówić o rekordzie.

myszkow2.jpg
Koordynator WOŚP w Myszkowie Rafał Kępski wraz z Adamem Zaczkowskim i Martą Muszczak podczas licytacji

Od lat mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego bardzo aktywnie wspierają akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrano 112 270,54 zł w 3 sztabach: Myszkowie, Poraju i Żarkach. Z każdym rokiem do puszek wolontariuszy wrzucana jest coraz większa ilość pieniędzy. Dzięki wsparciu społeczności lokalnych pomoc otrzymują szpitale w całym kraju. Powiatowy Szpital w Myszkowie oczywiście też skorzystał z pomocy Orkiestry, znajdują się w nim urządzenia oznakowane „serduszkiem”.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zbieranie pieniędzy, ale też mnóstwo atrakcji dla miłośników sportu i kultury. Jednym z elementów Orkiestry są zawody sportowe i koncerty, które w minioną niedzielę uświetniły całą akcje.

Myszków (Myszków, Niegowa, Koziegłowy)

Sztab w Myszkowie liczył 150 wolontariuszy i zebrał – 70 619,23 zł + waluty obce. Koordynatorem sztabu był Rafał Kępski. 25 Finał WOŚP w Myszkowie  poprowadzili Adam Zaczkowski i Marta Muszczak, Głównym Skarbnikiem była - Teresa Mastalerz wraz z Agnieszką Męcik oraz Moniką Płaczek. Pozostali członkowie Sztabu: Tomasz Szlenk, Małgorzata Lewicka,. W Niegowie całością kierował Łukasz Haładus, a w Koziegłowach Dagmara Radosz i Michał Derejczyk.

Imprezami towarzyszącymi były: Turniej halowej piłki nożnej rozegrany w dniu 14 stycznia w hali LO w Myszkowie udział wzięło 7 drużyn
1 miejsce: ZUP J. Dorobisz - 16 pkt,
2: Nancatsu Cynków - 15 pkt,
3: Marcus - 11 pkt,
4: Warta Myszków - 9 pkt,
5: Golden Boys - 4 pkt,
6: AC Nederland - 4 pkt,
7: Bezimienni - 1 pkt

W dniu Finału wystartował również bieg w ramach 25 Finału WOŚP zorganizowany przez grupę Ambitni Amatorzy oraz MOSiR Myszków.

myszkow1.jpg
Sala Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie podczas występów

Licytację przebiegły znakomicie. Wylicytowano przedmioty za kwotę 6680 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że dodatkiem do licytowanych przedmiotów były gadżety promocyjne Powiatu Myszkowskiego, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Myszkowski Klub Motocyklowy zebrał podczas „grochówkowej kwesty” 3844,44 zł.

Tegoroczny Finał, to finał z samymi rekordami. Rekord na licytacji, rekord podczas kwesty zorganizowanej przez Myszkowski Klub Motocyklowy i rekord łącznej zebranej kwoty, bo aż 70619,23. Jednak nie dla rekordów ta akcja jest organizowana. Najważniejszy cel to pomoc dzieciakom i osobom w podeszłym wieku. I taki cel od wielu lat przyświeca Sztabowi, którym miałem zaszczyt kierować. Serdecznie dziękuję partnerom, sponsorom, wolontariuszom, pracownikom MBS w Myszkowie którzy do późnych godzin wieczornych liczyli zebrane pieniądze, członkom Sztabu, wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji XXV finału. Szczególnie gorące podziękowania kieruje do mieszkańców naszego powiatu, którzy nie przechodzili obojętnie obok kwestujących wolontariuszy i chętnie wrzucali pieniądze do puszek. To dzięki Wam powiat myszkowski może co roku chwalić się swoim wkładem w tę wspaniałą ideę – mówił Koordynator WOŚP w Myszkowie Rafał Kępski.

myszkow4.jpg
Zespół taneczny POKUSA

Sponsorzy: Zarząd Powiatu w Myszkowie, Burmistrz Miasta Myszkowa, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Pizzeria CAPRI,  Biuro Turystyczne DENAR-TRAVEL, Protektor Security – ochrona Finału, Drukarni Pol-Druk.

wospj.jpg
Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska i Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębscy - jak co roku - wyruszyli ulicami miasta i kwestowali przez całą niedzielę

Instytucje wspierające: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie wraz z pracownikami banku, którzy liczyli zebrane środki, Towarzystwo Sportowe Libero, Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Myszkowski Klub Motocyklowy, Ambitni Amatorzy, Hufiec Ziemi Myszkowskiej ZHP, Straż Miejska w Myszkowie, LO Myszków im. H. Sucharskiego, Michał Sroka firma „Zdrova” Doradztwo Dietetyczne, Gazeta Myszkowska.

myszkow3.jpg
"Grochówkowa kwesta" Myszkowskiego Klubu Motocyklowego

Poraj - 24.859,02 zł

Po raz 11 Koordynatorem Sztabu w Poraju było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ASPERA na czele z Katarzyną Kaźmierczak. W całej gminie kwestowało aż 55 wolontariuszy a kolejnych 15 pomagało w organizacji. Siedzibą sztabu była Sala kinowo-widowiskowa „Bajka” w Poraju, gdzie wolontariusze mogli się posilić, ogrzać i oczywiście dobrze bawić przez całą niedzielę.

poraj.jpg
Od lewej: Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo z córką, Przewodniczący Rady Gminy w Poraju Andrzej Pawłowski, Wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera z żoną, Wicewójt i Koordynator Sztabu w Poraju Katarzyna Kaźmierczak, Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk i Andrzej Kozłowski – kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UG Poraj

Tegoroczny wynik przebił aż o dwa tysiące ten z zeszłego roku. Aukcję też były rekordowe, pod względem sumy (prawie 6 tysięcy złotych) jak i ilości licytowanych przedmiotów. A było w czym wybierać: od autografów mistrzów sportu i gwiazd muzyki przez WOŚP-owe gadżety, sprzęt do prac w domu i ogrodzie, paczki z sokami, zestawy prezentowe aż do prac artystów plastyków. W licytacji wzięło udział wielu mieszkańców na czele z Wicestarostą Myszkowskim Anną Sochą-Korendo.

poraj2.jpg
Tak na scenie prezentował się zespół Plus Minus

Na ulicach Gminy Poraj kwestowali również najmłodsi, czyli Leśne Skrzaty z Przedszkola w Poraju i po raz pierwszy w tym roku, uczniowie i rodzice z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Masłońskiem.

Tak jak w całym kraju zbiórce w Poraju towarzyszyły również koncerty. Na scenie jak co roku pojawiły się lokalne zespoły: Nastolatki, Plus Minus w towarzystwie zespołu muzycznego Zero, Kasia Zubkiewicz, Dunlop 66, Jurajski Oddział Bluesowy, Restless Astronaut.

Organizatorzy: Marta Jędrzejewska, Agata Wrotniak, Klaudia Służałek, Klaudia Zalega, Jolanta Zalega, Marta Petelewicz – kwiaciarnia „Kwiaty moja pasja”, Piotr Dyja, Anna i Jacek Rogacz – firma Stalmet, Sklep monopolowy – Beata i Sławomir Sajdak, Sklep spożywczy – Marek Salamoński, Beata Magiera, Hubert Hetmańczyk – „Kaczka Studio”, Damian Rajczyk, Zespół Dzika Plaża, Unia Masłońskie, Sklep Zodiak – Zdzisława Perec, Pizzeria „Zosieńka”, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju – dyrektor Magdalena Ryziuk-Wilk z załogą, Justyna Kondys, Wioletta i Robert Hada, Gabinet Kosmetyczny – Magdalena Brendzel, Firma Eltom – Tomasz Pelka, Firma Sokpol – Silvia i Roman Sobczykowie, Urząd Gminy – Wójt Łukasz Stachera;, Andrzej Kozłowski – kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UG Poraj , Ochotnicza Straż Pożarna Poraj, Dagmara Superson-Kosztyła, Firma Goldnet, Kamila Barszcz, Jakub Jadczyk, Firma Protega – Wojciech Ruman, Piekarnia Samulak i Musialik, Bartosz Bekiersz – „Harcerski Ośrodek Wodny w Poraju”, Firma „Fiberion”, Andrzej Głąb – sklep Bagatelka, Marcin Skabek, Wioletta Cesarz, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie – Zofia Jakubczyk, Agnieszka Lamch i Aneta Piotrowska – niezawodne „liczarki” zawartości puszek.

poraj3.jpg
25 Finał WOŚP w Poraju uświetnił koncert zespołu Dunlop 66

Żarki – 16 792,29 zł

Przez całą niedziele wolontariusze z Żarek kwestowali na ulicach gminy a po południu odbył się Wielki Finał. Szefem sztabu WOŚP w Żarkach był Janusz Garncarz.

Oprócz kwesty na rzecz dzieci i seniorów Wielkiemu Finałowi WOŚP w Żarkach towarzyszyły liczne imprezy m.in. spektakl dla dzieci „Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini. Przedszkolaki z Żarek z koła tanecznego zatańczyły taniec "Tańczące brzdące". Również taneczne występy zobaczyć można było w wykonaniu Zumba Kids z Positive Energy i zespołu Championki ze Szkoły Podstawowej w Żarkach. Na żareckiej scenie zaprezentował się  Zespół "2+3" z Pielgrzymowic, a następnie odbyły się pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. Przedostatnim punktem programu w Żarkach był koncert zespołu "Dzika Plaża", a ostatnim „Światełko do nieba” - pokaz sztucznych ogni. W trakcie Finału nie zabrakło również atrakcji dodatkowych - loterii fantowej, licytacji gadżetów WOŚP, sprzedaży ciast.

Sponsorzy i partnerzy: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski Gmina Żarki, P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz, Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy  Myszków, Dom Kultury  w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Jaworniku, Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Przedszkole Publiczne w Żarkach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach, Positive Energy, 1001 Drobiazgów, Nowa Ty Joanna Nowakowska, Przystań Leśniów, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokus, Studio Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini
Placówka Partnerska Banku Zachodniego WBK Grupa Santander w Myszkowie, Agencja Reklamowa Kaczka Studio, Kwiaciarnia Floresy, Myszków, pani Agnieszka i Zbigniew Noskowicz Gościniec Jurajski w Żarkach, Pan Jerzy Dudała

18

STY

2017

83455

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

myszkow2_970250924.jpg

Zdjęcie: myszkow2_970250924.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.