Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego

W ubiegły piątek w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach odbył się Konwent Powiatów Województwa Śląskiego, który poświęcony był reformie służby zdrowia. W spotkaniu uczestniczył Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki.

konwent.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki zabrał głos w sprawie reformy służby zdrowia

Głownym punktem spotkania była sieć szpitali i zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia. Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach omówił ten temat. Na pytania starostów odpowiadał również Dariusz Kaczmarek, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych i świadczeniobiorców Śląskiego OW NFZ.

Posiedzenie otworzyli starosta gliwicki Waldemar Dombek i starosta bielski Andrzej Płonka, który jest przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego. Zaproszenie przyjęło 14 Starostów z Powiatów województwa śląskiego. Na obradach obecni byli także, poseł na Sejm RP Piotr Pyzik oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Krystian Kiełbasa.

Jerzy Szafranowicz informuje, że szpitale w sieci mają mieć zapewnione pełne finansowanie przez pełne cztery lata – na początku w formie kontrolowanego ryczałtu, co oznacza, że jeśli szpital wykona więcej świadczeń, to co kwartał będzie mógł mieć zwiększoną pulę środków, a jeśli mniej, to będzie ona zmniejszana. Sieć ma zacząć funkcjonować w październiku br.

konwe.jpg

28

MAR

2017

21395

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

konwent_397626196.jpg

Zdjęcie: konwent_397626196.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.