Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zarząd Powiatu w Myszkowskim Szpitalu

Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego wizytowali Szpital Powiatowy, gdzie trwają prace remontowe w starej części. Odwiedzili także Oddział Pediatryczny, który w ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał nowy sprzęt.


szpit47.jpg
Goście z Powiatu w miejscu, gdzie dawniej mieściła się stara Izba Przyjęć: od lewej: Członek Zarządu Rafał Kępski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Dyrektor SP ZOZ Khalid Hagar, Naczelny Lekarz Szpitala Jolanta Koclęga-Bryndal, Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Członek Zarządu Jakub Grabowski

Myszkowski Szpital zmienia oblicze. Kolejne remonty znacznie poprawiły jego wygląd i przede wszystkim wpłynęły na poprawę warunków, w jakich przebywają pacjenci.
Zarząd Powiatu Myszkowskiego – Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Rafał Kępski i Jakub Grabowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim zapoznali się z postępem prac.

szpit10.jpg
Łóżka na Oddziale Pediatrycznym z materacami odleżynowymi i szafkami pozyskane dzięki środkom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gości oprowadzali Dyrektor Khalid Hagar, Naczelny Lekarz Szpitala Jolanta Koclęga-Bryndal, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Adam Miśkiewicz.
Najpierw udali się na Oddział Pediatryczny, przywożąc z sobą drobne podarunki dla przebywających na nim dzieci.
Należy podkreślić, że Oddział otrzymał ze środków WOŚP nowy sprzęt. W wyremontowanych salach stanęły 3 duże łóżka sterowane elektrycznie z materacami przeciwodleżynowymi i szafkami przyłóżkowymi i 10 łóżeczek niemowlęcych z materacami i szafkami. Niebawem Oddział otrzyma także 7 łóżek średnich, podobnie wyposażonych. Ponadto dostał 2 pulsoksymetry, 2 pompy strzykawkowe i 2 infuzyjne objętościowe.
Zaznaczmy, że WOŚP już wcześniej wspierał myszkowski Szpital w postaci specjalistycznego sprzętu. Dzięki Orkiestrze placówka jest lepiej wyposażona i przygotowana na przyjmowanie pacjentów.

szpit12.jpg
Dyrektor Khalid Hagar oprowadza po miejscu, gdzie dawniej mieściła się Izba Przyjęć - na zdjęciu ze Starostą Myszkowskim Dariuszem Laseckim, Przewodniczącym Rady Andrzejem Jastrzębskim i Członkiem Zarządu Jakubem Grabowskim

Następnie goście z Powiatu udali się na przegląd zmierzających do końca prac wykończeniowych w miejscu, gdzie dawniej mieściła się stara Izba Przyjęć. Obecnie powstaje tam nowa poradnia gastroenterologiczna z pracowniami gastroskopii i kolonoskopii. Niedaleko wejścia została ulokowana rejestracja z kartoteką. Nieopodal znajduje się specjalne pomieszczenie będące salą dezynfekcji i mycia aparatury medycznej, a także gabinety lekarza POZ, poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej z gabinetem zabiegowym i gipsownią.

szpit14.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Członkowie Zarządu Jakub Grabowski i Rafał Kępski

Remontom podlegają obecnie sale, gdzie dawniej mieścił się Oddział Dziecięcy. Powstanie tam Oddział Chorób Wewnętrznych z salą intensywnej terapii. Oddział jest rozlokowany na dwóch piętrach. Obecnie trwa remont dolnego odcinka.

Poniżej - Goście z Powiatu wręczyli dzieciom przebywającym na Oddziale Pediatrycznym drobne upominki:

szpit2.jpg

szpit3.jpg

szpit4.jpg

szpit5.jpg

Poniżej: zdjęcia z wizytacji kolejnych remontowanych i wyremontowanych pomieszczeń w Szpitalu

szpit13.jpg


szpit16.jpgszpit17.jpg

Poniżej: sprzęt medyczny, który trafił do Szpitala w Myszkowie dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

szpit8.jpgszpit9.jpgsztpit7.jpgszpit116.jpg

21

KWI

2017

88986

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

szpit47_404793393.jpg

Zdjęcie: szpit47_404793393.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.