Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Myszkowie rozpoczęła działalność placówka dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych – Dom Opieki Eden. Ośrodek mieści się nieopodal drogi z Myszkowa do Zawiercia.

eeeeeeeden.jpg
Zwiedzanie ośrodka: Starosta Dariusz Lasecki, Burmistrz Włodzimierz Żak, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

Niezmiernie ważne jest istnienie miejsc, mogących stanowić swoisty azyl otwarty na potrzeby tych spośród nas, którzy szukają ciszy, spokoju i bezpieczeństwa, a więc tego wszystkiego, co sprzyja poprawie stanu zdrowia.

Dlatego budującą rzeczą jest powstanie w naszym mieście Domu Opieki EDEN, w którym opiekę mogą znaleźć osoby starsze, niepełnosprawne i chore.

eeeeeden.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski wręczają z okazji otwarcia ośrodka kwiaty Jolancie Sikorze i Magdalenie Tarasek

Otwarcie ośrodka miało miejsce w miniony poniedziałek. Uroczystość otworzyła, witając zaproszonych gości, Jolanta Sikora – w imieniu całej społeczności Domu Opieki Eden.
Na otwarcie przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Prezydent Zawiercia Witold Grim, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk.

Przed przecięciem symbolicznej wstęgi, ośrodek poświęcił ks. proboszcz Jacek Gancarek.
Goście złożyli właścicielom placówki szereg gratulacji i życzeń. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski w imieniu mieszkańców i samorządu powiatowego przekazali na ręce Jolanty Sikory i Magdaleny Tarasek okolicznościowe upominki, życząc jak najwspanialszych osiągnięć, a pensjonariuszom Domu Opieki EDEN miłych i pełnych ciepła dni w nim spędzonych.

eeden.jpg
Sala w Domu Eden wypełniona do ostatniego miejsca

W części artystycznej zaprezentowali się młodzież i przyjaciele Domu Opieki Eden z Dąbrowy Górniczej. Całość uroczystości poprowadziła Ilona Gierioń-Handerek.
Po występach przyszedł czas na zwiedzanie ośrodka. Całość prezentuje się znakomicie. Dom składa się z 48 pokoi 1 i 2 osobowych z łazienkami. Pokoje są usytuowane na parterze bez barier architektonicznych, w pełni umeblowane. Warto dodać, że mogą być one indywidualnie zaprojektowane lub wyposażonych przez samych pensjonariuszy i ich rodziny.
Dom posiada 2 apartamenty (3 pokoje i łazienka w każdym z nich).

eeeeden.jpg
Jolanta Sikora dziękowała wszystkim za przybycie

eeeeeeden.jpg
Od lewej Prezydent Zawiercia Witold Grim, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska

W obiekcie ponadto zapewniona będzie 24-godzinna opieka pielęgniarska, gastronomiczna, fizykoterapia oraz wsparcie medyczne, duszpasterskie i prawne.
Ponadto wszyscy mieszkańcy będą mieć dostęp do świetlicy, sal rehabilitacyjnych, kompleksu ogrodowo-parkowego.

Warto dodać, że następnego dnia odbyła się pierwsza konferencja gerontologiczna – „Starzejące się społeczeństwo – wyzwania, problemy, rozwiązania”, poświęcona problemom starzejącego się społeczeństwa europejskiego. Uczestniczyła w niej prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, z wykładem „Zmiany demograficzne i ich konsekwencje dla systemu ochrony zdrowia”. Na konferencji gościł również krajowy kluczowy klaster medyczny Med-Silesia – który przedstawił możliwości rozwoju podmiotów medycznych w kraju.

eeeden.jpg
Na uroczystość przybyli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki (w środku), Prezydent Zawiercia Witold Grim, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski, Radna Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska


eden.jpg

17

MAJ

2017

21601

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

eeeeeeeden_620382854.jpg

Zdjęcie: eeeeeeeden_620382854.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.