Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Myszkowie. Wynik finansowy za rok 2016 okazał się znakomity. Po raz pierwszy od wielu lat SP ZOZ jest na "plusie". To efekt bardzo dobrego zarządzania jednostką.

spzoz1.jpg
Radni podczas sesji zatwierdzili sprawozdanie finansowe SP ZOZ

SP ZOZ w Myszkowie znajduje się w coraz lepszej kondycji finansowej. Świadczy o tym roczne sprawozdanie, przedstawione na komisji przez Michała Trojakowskiego, który zajmuje się sprawami ekonomicznymi SP ZOZ. Świetny wynik świadczy o dobrej organizacji pracy i sprawnym zarządzaniu jednostką przez dyrekcję.

Zysk netto wyniósł 103 001,98 zł za bieżący rok obrotowy, co oznacza, że SP ZOZ w ogólnym rozrachunku nie notuje już straty. Przychody ze sprzedaży sięgnęły kwoty 34 473 114,29, a pozostałe przychody operacyjne – 2 751 011,04 zł.
Starosta Dariusz Lasecki podkreślał podczas sesji bardzo dobre wyniki za miniony rok.
Jest to świetna wiadomość dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego, którzy mogą korzystać z powiatowej służby zdrowia oferującej wysoki standard, który jest możliwy do osiągnięcia także dzięki racjonalnym decyzjom finansowym.

Od kiedy dyrektorem SP ZOZ został Khalid Hagar pod koniec 2015 roku, myszkowska publiczna służba zdrowia notuje coraz lepsze wyniki, czego dowodzi dodatni wynik finansowy za cały 2016 rok (dla porównania - rok 2015 przyniósł stratę w wysokości 402 177,66 zł, a w jednym z jeszcze wcześniejszych lat strata sięgnęła ok. 1,8 mln zł). Szpital Powiatowy zmienia się z miesiąca na miesiąc. Wynik finansowy to jedno, należy jednak zaznaczyć, że na bieżąco prowadzone są prace remontowe w Szpitalu, dzięki czemu placówka oferuje pacjentom niespotykane wcześniej warunki. Aktualnie trwają prace w starej części, gdzie dawniej mieścił się Oddział Dziecięcy, a także wykończenia pomieszczeń zlokalizowanych w pobliżu starej Izby Przyjęć.
Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku miało miejsce otwarcie nowego dwukondygnacyjnego Oddziału Dziecięcego, który obecnie prezentuje najwyższy poziom opieki.

01

CZE

2017

89809

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

spzoz1_746691086.jpg

Zdjęcie: spzoz1_746691086.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.