Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Najlepsze gospodarstwo rolne i zakład przetwórstwa w Powiecie Myszkowskim

Firma „Złoty Bażant” i gospodarstwo rolne Szymona Ćwika zostały wyróżnione w konkursie na najlepsze gospodarstwo rolne i zakład przetwórstwa rolno-spożywczego Regionu Częstochowskiego. Zarząd Powiatu Myszkowskiego, oprócz udziału w typowaniu podmiotów, ufundował nagrody dla naszych laureatów.

rolnik2.jpg
Komisja wraz z przedstawicielami Powiatu Myszkowskiego - Wicestarostą Anną-Sochą Korendo, Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, Radnym Powiatu Józefem Lazarem na terenie gospodarstwa rolnego Szymona Ćwika, który przedstawia szczegóły prowadzenia gospodarstwa
 
Jak co roku podczas Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie i Dożynek Jasnogórskich ma miejsce uroczysta gala finałowa konkursu. Przedsiębiorcy i rolnicy z Powiatu Myszkowskiego już niejednokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia za swoją działalność. Dożynki połączone z konkursem od lat cieszą się wielką popularnością, promując rolnictwo poprzez prezentacje rolne oraz nobilitacje wyróżniających się rolników i osób zaangażowanych w przetwórstwo rolne.

rolnik3.jpg
Komisja przed drugim ciągnikiem
 
Przed kilkoma dniami specjalna komisja, złożona z przedstawicieli Powiatu Myszkowskiego, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Częstochowie i Urzędu Miasta Częstochowy, przeprowadziła wizytację zarówno wytypowanego gospodarstwa rolnego, jak i zakładu przetwórstwa. Powiat Myszkowski reprezentował Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Radny Rady Powiatu Józef Lazar.

W kategorii Najlepsze Gospodarstwo Rolne – w konkursie bierze udział gospodarstwo Szymona Ćwika z Gniazdowa. Obecny właściciel prowadzi gospodarstwo o powierzchni ponad 60 ha od 2010 roku, które przejął po rodzicach. 
Głównym kierunkiem działalności jest produkcja roślinna: uprawa zbóż: głównie pszenica, pszenżyto, a także zasiewy rzepaku, soi, kukurydzy.

rolnik4.jpg
Rolnik posiada nowoczesny park maszynowy

Nowoczesny park maszynowy sprzyja poprawie wydajności pracy i wysokości uzyskiwanych plonów. Przyczynia się także do zmniejszenia kosztów jednostkowych.
Modernizacja gospodarstwa była możliwa dzięki pozyskiwaniu środków finansowych z Funduszy Unijnych. Komisja stwierdziła wysoki poziom zaangażowania rolnika w całokształt prac i czynności związanych z nowoczesnym i wydajnym prowadzeniem gospodarstwa.

rolnik5.jpg
 
W kategorii Najlepszy Zakład Przetwórstwa Rolno-Spożywczego wyróżniono Firmę „Złoty Bażant”, która powstała w 2000 r. Zakład prowadzi wypiek chleba pszennego, ciemnego i typowo żytniego. Dzienna produkcja to około 500-600 bochenków, a także wyrób produktów ciastkarskich. Pieczywo jest dobrej klasy z uwagi na fakt, że wypiek odbywa się metodą tradycyjną na zakwasie.

rolnik6.jpg
Komisja w piekarni "Złoty Bażant" - Wicestarosta Anna Socha-Korendo i pozostali członkowie Komisji zapoznali się z tajemnicami procesu wypieków

Firma zatrudnia 7 osób, a oferta produkcyjna spotyka się z dużym zainteresowaniem klientów ze względu na jakość i korzystne ceny zbytu. Piekarnia stara się sprostać potrzebom wszystkich klientów i troszczy się o poprawę wypieków ze względu na jakość stosowanych środków. Zakład rozwozi swoje wyroby do sklepów i innych jednostek zamawiających.

rolnik8.jpg
Komisja przed wejśćiem do piekarni

rolnik7.jpg
Takie bułki powstają piekarni

18

SIE

2017

11437

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

rolnik2_496091613.jpg

Zdjęcie: rolnik2_496091613.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.