Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dyrektor ZDW w Starostwie Powiatowym

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu obecni byli Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, którzy przyjechali w związku z przebudową drogi DW 793 Żarki – Myszków.

3.jpg
Na zdjęciu: Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor, Burmisdtrz Żarek Klemens Podlejski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceprzewodnicząca Grażyna Kolasa-Gotkowska, Wiceprzewodniczący Jan Kieras, Członek Zarządu Powiatu Jakub Grabowski i Radny Józef Lazar

Przypomnijmy, że Powiat Myszkowski i samorządy Myszkowa i Żarek intensywnie zabiegały o realizację inwestycji. Rozmowy w tej sprawie prowadzili Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Burmistrzowie Włodzimierz Żak i Klemens Podlejski. Ogromne wsparcie dla przebudowy drogi od początku deklarowali Marszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa i Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor. Dzięki działaniom tych osób droga zostanie całkowicie przebudowana.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu zjawił się Dyrektor ZDW, który zapoznał radnych o technicznych detalach budowy. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki w imieniu Zarządu Powiatu i Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podziękowali Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniewowi Taborowi za ogromne wsparcie dla tej przebudowy. Starosta wręczył dyrektorowi specjalnie przygotowane pióro oraz gadżety Powiatu Myszkowskiego
Inwestycja na odcinku Myszków-Żarki jest ogromnie ważna dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego

2.jpg
Starosta Dariusz Lasecki wręcza Dyrektorowi Zbigniewowi Taborowi specjalnie przygotowany prezent

Przypomnijmy, że w lipcu podpisana została umowa z wykonawcą na Przebudowę DW 793 Żarki – Myszków. Łączny koszt wynosi 36,4 mln zł, w tym ponad 30,8 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Powiat Myszkowski, samorządy Myszkowa i Żarek intensywnie zabiegały o realizację tego przedsięwzięcia. Jest to ważna inwestycja na terenie Powiatu Myszkowskiego, która usprawni komunikację. Od Żarek do Myszkowa zostanie całkowicie rozebrana i wybudowana od nowa. Powstanie nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, ścieżka pieszo-rowerowa. Odbudowane będą istniejące zjazdy do posesji.

Na odcinku liczącym 5,4 km od Żarek do Myszkowa droga zostanie całkowicie rozebrana i wybudowana od nowa. Powstanie jej nowa konstrukcja, odwodnienie, ścieżka pieszo-rowerowa. Odbudowane będą istniejące zjazdy do posesji.
Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą 30,8 mln zł. Ok. 6 mln zł pochodzi z budżetu województwa śląskiego.

Dyrektor Zbigniew Tabor już wcześniej wyjaśniał szczegóły wykorzystania technologii, które są zupełną nowością w Polsce. Zastosowany zostanie specjalny asfalt wysokomodyfikowalny, który zawiera ponad 50% polimeru. Te parametry sprawiają, że znacznie wzrasta temperatura, w której asfalt zaczyna mięknąć - sięga ona aż 80 stopni C. Podobnie temperatura, przy której mogą wystąpić spęknienia to minus 32 stopnie C. Do tej pory w kraju nie stosowano asfaltu mającego tak wyśrubowane właściwości. Co więcej, zastosowana będzie także specjalna warstwa ścieralna o obniżonym poziomie hałasu. Wszystko to w oparciu o nową metodę układania nawierzchni za pośrednictwem specjalnego podajnika. 

1.jpg
Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Tabor

06

WRZ

2017

74209

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

3_756051854.jpg

Zdjęcie: 3_756051854.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.