X Powiatowe zawody sportowo pożarnicze Powiatu Myszkowskiego

Na stadionie sportowym w Żarkach, odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Myszkowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Powiat Myszkowski reprezentował Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.

za.jpg
Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Myszkowie dh Klemens Podlejski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie st. bryg. Sebastian Jurczyk.

Zawody przeprowadzone zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. W związku z opadami deszczu, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo uczestników zawodów, komisja sędziowska wraz z kierownikami drużyn podjęła decyzję, że bieg sztafetowy zostanie przeprowadzony bez wykorzystania równoważni. W zawodach wzięło udział 19 drużyn, w tym 4 Kobiece Drużyny Pożarnicze (z jednostek OSP Niegowa, OSP Myszków Nowa Wieś, OSP Siedlec Duży, OSP Żarki Letnisko), 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych ( z jednostek OSP Siedlec Duży, OSP Żarki Letnisko, OSP Koziegłówki, OSP Mysłów, OSP Niegowa), oraz 10 Męskich Drużyn Pożarniczych (z jednostek OSP Niegowa, OSP Żarki, OSP Sokolniki, OSP Koziegłówki, OSP Gęzyn, OSP Poraj, OSP Myszków Nowa Wieś, OSP Mysłów, dwie drużyny z OSP Winowno).

zawody.jpg
Uczestnicy zawodów

Zwieńczeniem zawodów było wręczenie drużynom, które zajęły pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach pamiątkowych pucharów, dyplomów oraz nagród.

Grupa „C”
I miejsce – OSP Niegowa
II miejsce – OSP Żarki Letnisko
III miejsce – OSP Myszków Nowa- Wieś

Grupa „A”
I miejsce -OSP Mysłów
II miejsce - OSP Winowno II
III miejsce - OSP Koziegłówki

Grupa MDP
I miejsce - OSP Mysłów
II miejsce - OSP Koziegłówki
III miejsce - OSP Niegowa

Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Współorganizatorem imprezy był Powiat Myszkowski. Wręczenia nagród dokonał Starosta Powiatu Myszkowskiego Dariusz Lasecki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Myszkowie dh Klemens Podlejski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie st. bryg. Sebastian Jurczyk.

W skład komisji wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Piotr Szulc.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW

2. OSP Koziegłówki - 110,6 pkt
3. OSP Niegowa - 120,0 pkt
4. OSP Siedlec Duży - 133,3 pkt