Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie z przedsiębiorcami w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, na którym obszernie omówiono możliwości wsparcia działalności gospodarczej. Dr Piotr Kurnicki z Centrum szkoleniowo-doradczego obszernie omówił system finansowania przedsiębiorstw.

goscie.jpg
Przedsiębiorcy podczas spotkania w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego

Na spotkaniu obecni byli Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Marek Węgrzynowicz, Kierownik Biura Rozwoju i Funduszy Unijnych Małgorzata Budek i pracownik Biura Michał Małysz.

szefowa.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo powitała przedsiębiorców

- Bardzo serdecznie dziękuje Państwu, że znaleźliście dzisiaj czas i odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Mam nadzieję, że będziecie mogli skorzystać z tej pomocy, o której opowie pan dr Piotr Kurnicki. Bardzo serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Markowi Węgrzynowiczowi, że cały czas wychodzi z nowymi inicjatywami do Państwa, co przyczynia się do spadku bezrobocia. Dzięki temu spotkaniu dzisiaj będziecie Państwo mogli zatrudnić albo zrobić szkolenia w waszych przedsiębiorstwach, będziecie mogli wykorzystywać te środki, bo jest ich dużo. Życzę Państwu udanego spotkania. Jeśli będzie udane dla was, to dla nas również. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu – mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

piotr.jpg
Dr Piotr Kurnicki podczas prelekcji

Istotą Projektu jest udzielanie wsparcia przedsiębiorcom z sektora MMŚP z wykorzystaniem Bazy Usług  Rozwojowych prowadzonej przez PARP S.A.

Projekt umożliwia przedsiębiorcy samodzielny wybór usługi rozwojowej, odpowiadającym w największym stopniu na aktualne potrzeby przedsiębiorcy w ramach oferty dostępnej w Bazie Usług  Rozwojowych.

Odbiorcami wsparcia mogą być wyłącznie przedsiębiorstwa z sektora MMŚP, prowadzące działalność na obszarze województwa śląskiego, zainteresowane uzyskaniem środków na dofinansowanie usług rozwojowych dla swoich pracowników i kadry zarządzającej w ramach oferty dostępnej w Bazie.

 - Powiatowy Urząd Pracy robi wszystko, co możliwe żeby pozyskiwać pieniądze, nawiązywać współpracę z innymi podmiotami i dążyć do tego, żeby bezrobocie było jeszcze niższe. Obecnie jest ono Powiecie Myszkowskim w historii. Wynosi obecnie 9,2 % i ciągle spada. Myślę że dzięki Państwa zaangażowaniu doprowadzimy do tego, że  będzie ono jeszcze niższe - mówił Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Marek Węgrzynowicz

wegrzynowicz.jpg
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Marek Węgrzynowicz

Kierownik Biura Rozwoju i Funduszy Unijnych Małgorzata Budek przedstawiła informację o realizowanych projektach z zakresu infrastruktury i wyposażenia szkół branżowych i techników na terenie Powiatu Myszkowskiego oraz projektów miękkich dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego. Jedną z form wsparcia są praktyki i staże zawodowe dla młodzieży, które są płatne w ramach dofinansowania. Biuro Rozwoju i Funduszy Unijnych zachęcało przedsiębiorców do umożliwienia uczestnikom projektów nabywania praktycznego doświadczenia, co w przyszłości zwiększy ich szanse na lokalnym rynku pracy.

Dziękujemy za udział w spotkaniu.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj http://dr-kurnicki-psf.eu/
oraz pod nr tel. 501 709 898
Baza Usług Rozwojowych - https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

przewodniczcy.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski

12

PAŹ

2017

17464

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

goscie_249198781.jpg

Zdjęcie: goscie_249198781.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.