Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Szkołach ponadgimnazjalnych Z terenu Powiatu Myszkowskiego odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który jest świętem nauczycieli i pracowników oświaty.

dz.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej  Jastrzębski, Wiceprzewodniczący Rady Jan Kieras razem z Dyrektorem LO w Myszkowie Jackiem Tryndą

Myszkowskie LO przygotowało uroczystą akademię w hali sportowej. Część oficjalną otworzył Dyrektor szkoły Jacek Trynda, witając przybyłych pracowników oświaty i uczniów oraz zaproszonych gości, a wśród nich – Wicestarostę Annę Sochę-Korendo, Przewodniczącego Rady Andrzeja Jastrzębskiego i Wiceprzewodniczącego Jana Kierasa.

- Chciałam serdecznie podziękować dyrekcji i wszystkim państwu za zaproszenie, że mogliśmy dziś znaleźć się tutaj podczas tej uroczystości. Na ręce pana dyrektora pragniemy złożyć życzenia – dużo zdrowia, wytrwałości i zadowolenia z uczniów. Życząc satysfakcji z wykonywanej pracy pedagogicznej, dziękujemy państwu za trud włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży Powiatu Myszkowskiego – mówiła Wicestarosta Anna Socha-Korendo w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie, zaznaczając, że rola społeczna, jaką pełnią osoby pracujące w szkołach, jest jedną z najważniejszych, ponieważ każde pokolenie wkraczające w świat dorosłych, ogromną ilość wiedzy i doświadczenia czerpie właśnie od swoich wychowawców i nauczycieli.

dzi.jpg
Zaproszeni goście podczas akademii z okazji Dania Edukacji Narodowej

dziene.jpg
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie

dzie.jpg
LO w Myszkowie

dzien.jpg

Sala gimnastyczna ZS w Żarkach została pięknie przystrojona z okazji corocznego święta. Na honorowych miejscach zasiedli reprezentujący Powiat - Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski. Gości powitała Dyrektor placówki Mariola Piątek.

- Uczenie się to dobrowolne, samodzielne zdobywanie wiedzy, w związku z tym, życzę państwu, aby takie zasady panowały w tej placówce, jak również we wszystkich szkołach. Uczniowie samodzielnie pogłębiają wiedzę, a nauczyciele pełnią niezmiernie ważną rolę przewodników, tworzą swego rodzaju drabinę wiedzy, po której młodzi ludzie mogą wspinać się po osiągnięcia intelektualne i zawodowe.
Chciałbym dodać, że organ prowadzący zawsze bardzo ciepło odnosi się do tej placówki, czego dowodem są środki przeznaczane na remonty. Efekt ostatnich prac z pewnością będzie znakomity, sądzę, że szkoła ta po tylu latach zasługiwała na pomoc – powiedział Przewodniczący Andrzej Jastrzębski podczas uroczystości w ZS w Żarkach.

dziened.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Żarkach im. T. Kosciuszki

Dzień Edukacji Narodowej zastąpił tradycyjny Dzień Nauczyciela i jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości państw na świecie. W niektórych krajach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy.

dzieneduk.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

16

PAŹ

2017

6849

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

dz_616022085.jpg

Zdjęcie: dz_616022085.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.