Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto myśliwych Powiatu Myszkowskiego tym razem miało miejsce w Koziegłówkach i Myszkowie. Jak przystało w dzień św. Huberta na miejscu stawiły się koła myśliwskie i zaproszeni goście.

hu.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza statuetkę dla najlepszego łowczego

Wczesnym rankiem w niedzielę członkowie kół myśliwskich zebrali się przed kościołem w Koziegłówkach, gdzie odbyła się tradycyjna msza w intencji św. Huberta, myśliwych i myślistwa.

Wśród zaproszonych gości na uroczystości przybyli m.in. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący ZO PZŁ Ireneusz Chłąd, Nadleśniczy Nadleśnictwa Śiewierz Grzegorz Cekus, Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok Andrzej Krzypkowski, Członek Naczelnej Rady Łowieckiej Janusz Kmiecik, Kapelan myśliwych Powiatu Myszkowskiego Kazimierz Świerdza.

Gospodarzem tegorocznych obchodów było Koło Łowieckie „Szarak” z Myszkowa. Uroczystość oficjalną poprowadził Łowczy Koła Zbigniew Lewandowski.

hube.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący ZO PZŁ Ireneusz Chłąd i Łowczy Koła Łowieckiego "Szarak" Zbigniew Lewandowski odznaczają osoby szczególnie zasłużone dla myślistwa

Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki pogratulował myśliwym wieloletniej tradycji, którą wszystkie koła podtrzymują z pokolenia na pokolenie, oraz wręczył zebranym złote odznaki, upamiętniające zorganizowaną po raz piąty uroczystość.

Tegoroczne obchody św. Huberta miały szczególny wymiar, gdyż szczególnie zasłużone dla myślistwa osoby otrzymały odznaczenia, które wspólnie wręczali Przewodniczący ZO PZŁ Ireneusz Chłąd i Starosta Dariusz Lasecki.

Nie należy przy tym zapominać, że działalność łowiecka w ogromnej mierze przyczynia się do pomocy zwierzętom – zwłaszcza w czasie trudnych do przetrwania zim, kiedy myśliwi regularnie dostarczają pożywienia, zaopatrują paśniki.

hubertus.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki wręcza pamiątkowe złote odznaki myśliwym

Ważnym aspektem działalności łowieckiej jest także zwalczanie kłusownictwa oraz dbałość o przestrzeganie obyczajów i etyki łowieckiej.

Warto zaznaczyć, że członkowie kół w powiecie myszkowskim dbają o racjonalną gospodarkę łowiecką, zajmują się ochroną łowisk i pól, pomagają zwierzętom w przeżyciu ciężkich zim, regularnie zaopatrują paśniki, dbając o to, aby nie zabrakło różnego rodzaju karmy. Prowadzą także planową hodowlę na obszarze całego łowiska.

Myśliwi słyną z tego, że ściśle przestrzegają zwyczajów i etyki łowieckiej oraz nieustępliwe zwalczają kłusownictwo.

hubert.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący ZO PZŁ Ireneusz Chłąd i Łowczy Koła Łowieckiego "Szarak" Zbigniew Lewandowski razem z odznaczonymi myśliwymi

huber.jpg

24

PAŹ

2017

37040

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

hu_606052443.jpg

Zdjęcie: hu_606052443.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.