Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Liga organizowana przez Powiat Myszkowski i LO Myszków wkracza w coraz ciekawszą fazę. Po rozegraniu trzech kolejek zarysowała się wyraźna przewaga dwóch drużyn – Krisbutu i ZUP-u, które mają na koncie po trzy wygrane i stają się głównymi kandydatami do ostatecznego zwycięstwa. Poniżej krótka relacja i nowa porcja zdjęć.

Była to bardzo ciekawa kolejka, a niektóre mecze mogą mieć ogromne znaczenie pod koniec rozgrywek.

Na początek spotkały się zespoły z ostatnich miejsce tabeli. FC Kromołów i B-Klasa przegrały poprzednie dwa mecze, dlatego rywalizacja zapowiadała się ciekawie z uwagi na silną sportową motywację. Pierwsze minuty były wyrównane, ale w miarę upływu czasu przewagę zaczął zyskiwać Kromołów. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść chłopaków z Kromołowa. Niestety B-Klasa nadal bez zwycięstwa i tylko z dwoma strzelonymi golami. Wygląda na to, że młodej drużynie będzie bardzo trudno opuścić ostatnie miejsce tabeli.

Drugie spotkanie obfitowało w niezwykłe emocje. Naprzeciw siebie stanęły bowiem pierwsza i trzecia drużyna, czyli ZUP J. Dorobisz i AB Zawiercie. Już pierwsze sekundy zwiastowały ciekawy przebieg meczu: pierwsza bramka dla ZUP padła bowiem po upłynie ok. 3 sekund od gwizdka - po mocnym strzale z połowy boiska. AB odpowiedziało po kilku minutach i mecz rozpoczął się od nowa. Widać było, że grają równorzędne zespoły, akcje mnożyły się po obu stronach i do przerwy wynik brzmiał 3:3. W drugiej połowie zawodnicy byli już nieco zmęczeni szybkim tempem gry, worek z bramkami nie rozwiązał się tak prędko. To jednak gracze ZUP okazali się bardziej skuteczni i zdołali odskoczyć na 3:5. AB grało jednak do końca i na minutę przed ostatnim gwizdkiem strzeliło gola na 4:5. Minuta w halówce to bardzo dużo czasu. Losy spotkania ważyły się do ostatniej sekundy. Kilkakrotnie zakotłowało się pod bramką ZUP, lecz wynik nie uległ już zmianie. Dzięki wygranej ZUP umocnił się na prowadzeniu, natomiast AB, mimo przegranej. zachowało trzecią lokatę. Nic nadal nie jest przesądzone, wiele może bowiem zależeć od wyniku spotkań ZUP-Krisbut w przedostatniej kolejce i AB-Krisbut w ostatniej.

Starcie Krisbutu ze Spargo Ocieplenia Natryskowe było równie zaciętym pojedynkiem. Spargo po efektownym zwycięstwie przed tygodniem nawiązało kontakt z czołówką. Od tego meczu wiele zależało dla obu zespołów. Spotkanie okazało się bardzo emocjonujące, ponieważ zespoły raz po raz stwarzały stuprocentowe okazje pod bramką przeciwnika. Mimo to długo nie padały gole. Pierwsi do siatki trafili zawodnicy Krisbutu, po czym padło wyrównanie Spargo. W drugiej połowie Krisbut zdołał wysforować się na prowadzenie 3:1, ale chłopaki ze Spargo po kilku minutach strzelili na 3:2, a następnie oblegli bramkę Krisbutu. Nie zdołali jednak doprowadzić do remisu. Był to bardzo dobry mecz i dużo emocji. Krisbut zanotował trzecią wygraną i zajmuje drugie miejsce w tabeli z taką samą liczbą punktów, co główny rywal - ZUP.

Na koniec tej kolejki zmierzyły się zespoły z środka tabeli: AKS Cannon Krusin i High Life, bardzo zmotywowane do walki o punkty. High Life, po dwóch porażkach, musiał wygrać, jeśli w ogóle chciał się liczyć w walce o dobrą lokatę lub chociaż zbliżyć do czołowej trójki. AKS Cannon był w podobnej sytuacji, przy czym zespół miał na koncie jedną wygraną i jedną porażkę. High Life od początku grał spokojnie i widać było, że zawodnicy są bardzo doświadczeni. Na uwagę zasługuje fakt, że High Life ma wprawdzie za sobą dwie porażki, ale poniesione z zespołami z pierwszej trójki, przy czym mecz z AB sprzed tygodnia mógł zakończyć się remisem. Drużyna jest więc silna. Od początku gracze High Life kontrolowali przebieg meczu i wykorzystywali stwarzanie okazje. Krusin zdołał tylko raz odpowiedzieć celnym strzałem, mimo iż wypracował więcej okazji do zdobycia gola. Wynik 5:1 na korzyść High Life oznacza, że obydwa zespoły mają po 3 punkty.

W nadchodzącej kolejce najciekawiej zapowiada się pojedynek High Life – Spargo. Obie drużyny mają tyle samo punktów i dysponują porównywalną siłą.

Tutaj tabela po trzech kolejkach: Tabela

trzecia1.jpg
B-Klasa - FC Kromołów

trzecia2.jpg
AB Zawiercie - ZUP J. Dorobisz

trzecia3.jpg
Krisbut - Spargo Ocieplenia Natryskowe

trzecia4.jpg
AKS Cannon Krusin - High Life

20

LIS

2017

68634

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

trzecia1_548686703.jpg

Zdjęcie: trzecia1_548686703.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.