Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na zaproszenie Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla w Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego.  Gościem Konwentu był Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.  Powiat Myszkowski reprezentował Starosta Dariusz Lasecki.

konwent1.jpg
Starostowie województwa śląskiego

W spotkaniu, które poświęcone było służbie zdrowia   uczestniczyło 16 starostów województwa śląskiego, na czele z Przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego Andrzejem Płonką.  Samorządowcy zapoznali się m.in. z założeniami  Kampanii Społecznej” Wyścig o każdą minutę”, które przedstawił prof. dr hab.  n. med.  Lech Poloński ze  Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Przedstawicielka Wydziału Zdrowia w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zapoznała natomiast uczestników posiedzenia z zasadami funkcjonowania ratownictwa medycznego na poziomie woj. śląskiego w świetle wejścia w życie systemu tzw. Sieci szpitali.

Uczestniczący w konwencie wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podziękował starostom za dotychczasową współpracę. - Mija właśnie 2 lata, odkąd zostałem powołany na urząd wicewojewody. Te lata były z mojego punktu widzenia bardzo owocne, jeśli chodzi o współpracę w Państwem, którą sobie bardzo cenię - mówił wicewojewoda Chrząszcz. Podziękował starostom za pracę przy Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dodając, że wnioski były bardzo profesjonalnie przygotowane, wspomniał także o współpracy przy programie "Za życiem".

Temat zdrowia zdominował konwent. Starostowie otrzymali informacje na temat ratownictwa medycznego. - W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę zespołów ratownictwa ze 155 na 161. Utworzono 6 nowych podstawowych zespołów z miejscem stacjonowania w Łękawicy, Sławkowie, Gliwicach, Zabrzu, Knurowie i Mykanowie - relacjonowała Monika Kozieł, pracownik Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.  

konwent4.jpg

konmwent3.jpg

17

STY

2018

16789

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

konwent1_676923293.jpg

Zdjęcie: konwent1_676923293.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.