Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Zespole Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Myszkowie odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji w placówce. Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego w rozmowach uczestniczyła Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer.

bed2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski podczas spotkania poświęconemu Zespołowi Szkół nr 2 w Myszkowie
 
Przypomnijmy: obecnie w ZS nr 2 nie ma zajęć dla uczniów klas młodzieżowych. Szkoła prowadzi jedynie kursy dla osób dorosłych i działa tylko w weekendy co dwa tygodnie, czyli przez 4 dni w miesiącu. W pozostałe dni placówka jest całkowicie pusta. Krótko mówiąc: nie ma w niej uczniów. 

bed4.jpg
W spotkaniu uczestniczyło wiele osób, m.in. Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kolasa, Członek Zarządu Sebastian Ruciński, Radni Mariusz Morawiec, Jarosław Kumor, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz, Dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj

Rada Powiatu w Myszkowie podjęła uchwałę intencyjną o likwidacji szkoły, która stała się zarzewiem do dyskusji na temat przyszłości jednostki. Wyjaśnijmy, że uchwała nie oznaczała rzeczywistej likwidacji, a jedynie możliwość takiego rozwiązania, będąc jednocześnie przyczynkiem do rzeczowych i merytorycznych rozważań.
Kurator Oświaty negatywnie zaopiniowała uchwałę. 
W związku z tym szkoła ogłasza nabór na rok 2018/2019.

W spotkaniu uczestniczyło wiele osób, m.in.: obok Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego i Śląskiego Kurator Oświaty Urszuli Bauer – Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, dwoje Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Grażyna Kolasa-Gotkowska i Jan Kieras, Członkowie Zarządu Powiatu Rafał Kępski i Sebastian Ruciński, Radni Powiatowi Krzysztof Klimek, Mariusz Morawiec, Wiesława Machura, Jolanta Koral, Danuta Służałek-Jaworska, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Alicja Janowska, Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie Joanna Grabowska, Wojewódzki Koordynator ds. Kształcenia Zawodowego Zbigniew Martyniak, Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Myszkowskim Mariola Piątek Piłat, Dorota Nowak, Eugeniusz Bugaj, Jerzy Bryś, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Marek Węgrzynowicz, pracownicy starostwa powiatowego w Myszkowie.
 
bed5.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przedstawia obszerne wyliczenia i dane statystyczne - sięgające wielu lat wstecz, które ujawniają aktualną sytuację szkoły wynikającą z malejącego z roku na rok zainteresowania uczniów

Podczas spotkania rozważano aktualną sytuację w Zespole Szkół nr 2, analizując zarówno przyczyny braku zainteresowania ze strony gimnazjalistów, jak i możliwości wyprowadzenia szkoły na prostą.

Z obu stron zadeklarowano chęć współpracy i wsparcia dla placówki. Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przedstawił szczegółowe wyliczenia i dane statystyczne odnoszące się do sytuacji w szkole, podkreślając, że przez ostatnie 3,5 roku Zarząd Powiatu wspierał szkołę, czego dowodem jest np. przeniesienie dwóch kierunków zawodowych z Zespołu Szkół nr 1 do Zespołu Szkół nr 2. W ten sposób ograniczona została oferta edukacyjna ZS nr 1 na korzyść ZS nr 2. Starosta podkreślił także, że dyrektorzy szkół angażują się promocję kierunków kształcenia w swoich placówkach. 

bed3.jpg
Na pierwszym planie: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Redaktor Naczelny Gazety Myszkowskiej, Dyrektor ZS w Żarkach Mariola Piątek

W opinii Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer szkoła powinna nadal istnieć i należy uczynić wszystko, aby uczniowie znów do niech przychodzili.
 
Spotkanie zakończyło się konkluzją, w myśl której organ prowadzący, czyli Powiat Myszkowski i Śląskie Kuratorium Oświaty wyraziły wolę wspierania placówki w dążeniu do wznowienia nauczania dla młodzieży kończącej gimnazjum.
 
bed6.jpg

Zebrani przysłuchują się wystąpieniu Starosty Myszkowskiego, po prawej Radny Rady Powiatu Krzysztof Klimek

10

MAJ

2018

33427

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

bed2_13353774.jpg

Zdjęcie: bed2_13353774.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.