Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego

Po raz dziewiąty Gmina Poraj uczciła swego wielkiego artystę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego, który odbył się w porajskim Kinie Bajka. Jak zwykle dopisali zarówno wykonawcy, prezentując znakomity poziom, jak i miłośnicy twórczości słynnego piosenkarza, którzy licznie przybyli na Festiwal. Powiat Myszkowski wsparł imprezę. Wśród zaproszonych gości była Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

gniat8.jpg
Uczestnicy i organizatorzy Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego


Impreza, jak co roku trwa przez trzy dni. W piątek miała miejsce wystawa malarska pt. „Janusz Gniatkowski. Twórczość i osobowość”.

W sobotę przyszedł czas na pierwsze przesłuchania. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności przed jury złożonym z profesjonalnych muzyków. Zadanie okazało się dość trudne. Młodzi piosenkarze, podzieleni na kategorie wiekowe, wykonywali wybrane przez siebie utwory Janusza Gniatkowskiego. Jury w składzie Edward Spyrka, Andrzej Dyszak, Orest Tsymbala miało więc trudny orzech do zgryzienia.

gniat3.jpg
Ogłoszenie wyników

gniat2.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręcza nagrody laureatom

Następnego dnia odbył się koncert laureatów i gwiazd, zaproszonych na Festiwal – Jolanty Kubickiej i Michała Gasza i zdobywca nagrody Grand Prix ubiegłorocznego Festiwalu Julian Lesiński. Całość poprowadził Ryszard Rembiszewski.

Wśród zaproszonych gości była Wiecestarosta Anna Socha-Korendo, która podziękowała organizatorom za realizację przedsięwzięcia i przede wszystkim pogratulowała wszystkim uczestnikom

- Jest mi niezmierni miło, że mogę tu być. Dziękuję panu Wójtowi i pani Dyrektor za to, że już od wielu lat tak wspaniale dbają o pamięć pana Janusza. Bardzo się cieszę, że nadal kontynuujemy festiwal, który obecnie ma formę ogólnopolską. Gratuluję laureatom. Podczas poprzednich edycji Festiwalu miałam zawsze jednego faworyta, a dziś naliczyłabym ich co najmniej pięciu. To świadczy o bardzo wysokim poziomie- mówiła Wicestarosta.

gniat1.jpg
Koncert Michała Gasza

Wykonania piosenek oraz ich dobór były znakomite. Publiczność niejednokrotnie żywiołowo reagowała na wydarzenia sceniczne. Szczególnym momentem był występ Elżbiety Jatulewicz, która wykonała autorską piosenkę, poświęconą Januszowi Gniatkowskiemu.

Po części artystycznej przyszła długo oczekiwana chwila ogłoszenia laureatów. Nagrody wręczali członkowie jury wspólnie z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo.

gniat4.jpg
Nagród ciąg dalszy

gniat6.jpggniat7.jpg

12

CZE

2018

29520

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

gniat8_681408230.jpg

Zdjęcie: gniat8_681408230.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.