Powstaje boisko w Liceum

Przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie powstaje nowe boisko wielofunkcyjne, z nową nawierzchnią i ogrodzeniem. Starosta Myszkowski i Członkowie Zarządu wizytowali przebieg prac.

boisko2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podczas prac kładzenia kolejnej warstwy nawierzchni boiskowej
Kiedyś w tym miejscu było standardowe boisko asfaltowe. Starsi absolwenci LO zapewne dobrze je pamiętają. Otaczały je wkopane w ziemię opony, na których uczniowie siadywali na przerwach lub oglądali mecze.

boisko1.jpg
Prace trwają, ale już niedługo młodzież będzie mogła grać na nowoczesnym obiekcie; tu: Starosta ogląda postęp robót

Te czasy już dawno minęły i na miejscu starego boiska powstaje nowe. Zarząd Powiatu przeznaczył na tę inwestycję ok. 380 tys. zł. Prace trwają. Ich postęp obserwowali Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Członkowie Zarządu – Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Rafał Kępski, Jakub Grabowski

boisko3.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Członkowie Zarządu Jakub Grabowski i Rafał Kępski na boisku przed LO

Boisko będzie pokryte nowoczesną, poliuretanową nawierzchnią, złożoną z czterech warstw. Planowane jest wybudowanie ogrodzenia i bramy. Zanim zostanie oddane do użytku, co nastąpi prawdopodobnie we wrześniu, odnowiona zostanie tylna elewacja budynku LO.
Już wkrótce młodzież będzie mogła rozgrywać mecze piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa oraz piłki nożnej na znakomitym obiekcie, spełniającym wymagane kryteria i normy sportowe.

bosiko4.jpg
Zbliżenie na poszczególne warstwy; ostatecznie nawierzchnia będzie wykonana z czterech warstw
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
CZE