Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkoły ponadgimnazjalne w coraz lepszej formie

W okresie wakacyjnym szkoły ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim przygotowują się na wrześniowe przyjęcie uczniów. To czas remontów bądź inwestycji, dzięki którym placówki będą z dniem rozpoczęcia roku szkolnego znakomicie przygotowane na ich powrót. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Myszkowskiego ze Starostą Dariuszem Laseckim na czele, placówki te – Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie, Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie i Zespół Szkół w Żarkach – znacznie poprawiły warunki kształcenia i dziś występują do młodzieży z atrakcyjną ofertą edukacyjną.

sk13.jpg
Członokowie Zarząd Powiatu: Starosta Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Jakub Grabowski, Rafał Kępski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski podczas wizytacji w ZS nr 1 po zakończonych remontach; tu: wyremontowana pracownia dydaktyczna
 
Powiat Myszkowski w ostatnich latach przeznaczył bądź pozyskał wielomilionowe środki na doposażenie szkół, przeprowadzenie kompleksowych remontów, wprowadzenie edukacyjnych  projektów miękkich i stworzenie uczniom jak najlepszych warunków. Dzięki temu jakość kształcenia i możliwości, jakie oferują szkoły stoją na bardzo wysokim poziomie. Przyczyniła się do tego polityka Zarządu Powiatu, dzięki której odbywa się stały rozwój szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Powiecie.

Zespół Szkół w Żarkach

sk12.jpg
Członkowie Zarządu i Przewodniczący Rady Powiatu z wizytą w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach; na zdjęciu z Dyrektor placówki Mariolą Piątek - przed odnowioną elewacją szkoły

Żarecka placówka przyciąga uczniów bogatym wyposażeniem i znakomitymi warunkami. Uczniowie uczą się w odrestaurowanych salach i mają do dyspozycji szeroki zakres pomocy lekcyjnych, zarówno w odniesieniu do zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. 
Szkoła z każdym rokiem zmienia oblicze. Zakończona z końcem ub. roku kompleksowa termomodernizacja wraz z przebudową dachu i dostosowaniem instalacji elektrycznej do oświetlenia ledowego, odświeżyła cały budynek. W ramach inwestycji wykonano także odwodnienie, ocieplenie ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian budynku głównego, oraz stropodachu sali gimnastycznej. Przeprowadzono także remont instalacji C.O., kanalizacyjnej i odgromowej, wymieniono oprawy oświetleniowe, wybudowano instalację solarną i wentylacje mechaniczną sali gimnastycznej. Obecnie sale lekcyjne wyglądają jak nowe, a elewacja zewnętrzna prezentuje się rewelacyjne. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 2,6 mln zł. 

sk2.jpg
Tak było przed termomodernizacją w ZS w Żarkach...

sk1.jpg
...a tak jest po modernizacji

Ponadto w ramach EFRR wyremontowano i doposażono 5 pracowni praktycznej nauki zawodu. 
W czasie wakacyjnym placówka, dzięki wsparciu Powiatu Myszkowskiego i decyzji Zarządu o przeznaczeniu środków na cele inwestycyjne, przystępuje do kolejnych działań w celu poprawy warunków nauki. Obecnie trwają prace przygotowawcze przed malowaniem szkoły. Dobiegają końca procedury związane z budową ogrodzenia kompleksu szkolnego oraz montażu lamp parkowych. Zostanie także przeprowadzona modernizacja monitoringu. 
ZS w Żarkach czeka na uczniów w pełni przygotowany.

Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie

sk14.jpg
Nowe boisko w Liceum Ogólnokształcącym będzie oddane do użytku już we wrześniu; na zdjęciu widać wielowarstwową strukturę nawierzchni

Szkoła zawsze oferowała uczniom znakomite warunki. Po przeprowadzonej kilka lat temu termomodernizacji, poprawiły się one jeszcze bardziej. W ostatnich latach kolejne inwestycje wpisały się w ogólny trend rozwojowy. Zupełną nowością jest nowoczesne boisko sportowe.  Zarząd Powiatu już w ubiegłym roku podjął decyzję o budowie obiektu wielofunkcyjnego, przeznaczając na ten cel 380 tys. zł. Jest to ważna i bardzo potrzebna inwestycja. Liceum do tej pory nie posiadało boiska o takim standardzie. 

Prace właśnie dobiegają końca. Asfaltową nawierzchnię zastąpi nowoczesny czterowarstwowy poliuretan. Młodzież będzie mogła rozgrywać mecze piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, koszykówki i tenisa. Odnowiona zostanie także elewacja budynku hali sportowej. Zarząd Powiatu podjął decyzję o przeznaczeniu na ten cel 130 tys. zł. Już we wrześniu odbędzie się planowany odbiór boiska. 
 
Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie

Przed szkołą duże inwestycje. Plany Zarządu Powiatu w tym zakresie są bardzo konkretne. Placówka już niedługo może dysponować nową pełnowymiarową salą gimnastyczną, co jest świetną informacją dla uczniów. Szkoła obecnie przygotowuje się do przetargu na jej budowę. Będzie to nowoczesny obiekt, spełniający różnorodne wymagania sportowe. 
Jest to kolejne już przedsięwzięcie, które wskazuje na spójną politykę Zarządu Powiatu odnośnie poprawy warunków w szkołach ponadgimnazjalnych. 

sk7.jpg
Sala zawodowa w Zespole Szkół nr 1 przed remontem...

sk8.jpg
...ta sama sala już po remoncie

Warto dodać, że w ZS nr 1 dobiega końca rozbudowa warsztatów samochodowych wraz z montażem wyposażenia, w których uczniowie będą kształcić się w dziedzinie pełnej obsługi samochodów osobowych. Inwestycja przebiega w ramach projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Już 3 września uczniowie będą mogli pobierać nauki w nowych warsztatach.

Obecnie w placówce trwają także bieżące prace remontowe, przygotowujące budynek na wrześniowy powrót uczniów.
Szkoły ponadgimnazjalne w Powiecie Myszkowskim są bardzo dobrze wyposażone, a regularne remonty i decyzje Zarządu Powiatu wpływają na wzrost możliwości, które młodzi uczniowie mają do dyspozycji. 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, w jaki sposób inwestycje Powiatu w szkołach ponadgimnazjalnych poprawiły warunki kształcenia:

sk9.jpg
Przed remontem...
 
sk10.jpg
...po remoncie

sk4.jpg
Zespół Szkół w Żarkach przed termomodernizacją...

sk3.jpg
...a tu szkoła już po termomodernizacji

sk6.jpg
Sala lekcyjna przed remontem...

sk5.jpg
...i po remoncie

05

LIP

2018

29157

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sk13_634483149.jpg

Zdjęcie: sk13_634483149.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.