Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Częstochowie z dn. 11.03.2017 roku, redaktor naczelna Gazety Demokratycznej Pani Katarzyna Kieras została zobowiązana do publikacji sprostowania nieprawdziwych informacji dotyczących Powiatu Myszkowskiego, które zostały przedstawione w jednym z artykułów prasowych.
 
Przypomnijmy: W numerze 1 (4) 2017) z 2017 roku Gazety Demokratycznej ukazała się nieprawdziwa informacja, jakoby Zarząd Powiatu w Myszkowie wydał na ogłoszenia w prasie lokalnej 25 tys. zł w okresie ostatnich dwóch miesięcy 2016 roku.
 
Nic takiego oczywiście nie miało miejsca.
 
Ponieważ wiadomość ta była błędna, do redaktor naczelnej Gazety Demokratycznej przesłano sprostowanie z wnioskiem o jego opublikowanie, i tym samym poinformowanie czytelników o rzeczywistych wydatkach w tym okresie.

Została udzielona wyczerpująca informacja publiczna wraz z dokumentami źródłowymi (faktury) na podstawie których nie można było przyjąć, że Zarząd Powiatu w Myszkowie wydał na ogłoszenia prasowe 25.000,00 zł.

Koszt ogłoszeń za te miesiące wyniósł 9 874,44 zł. Dotoczyły one przetargów, zrealizowanych inwestycji i życzeń świątecznych.
 
Pomimo dochowania procedur, redakcja odmówiła publikacji sprostowania, chociaż pomyłka była wyjątkowo rażąca i tym samym wprowadzała w błąd mieszkańców Powiatu.
Wyrok Sądu Okręgowego w Częstochowie został utrzymany przez Sąd Apelacyjny w Katowicach, a redaktor naczelna Gazety Demokratycznej zobowiązana została do opublikowania sprostowania i zapłacenia kosztów sądowych w kwocie 1877 zł łącznie za dwie instancje.

Pełnomocnik Powiatu Myszkowskiego mając na uwadze ilość nieścisłych informacji lub nieprawdziwych o sprostowanie których zostały złożone wnioski do Pani redaktor i zaproponowała zawarcie ugody i dobrowolne opublikowanie sprostowań bez generowania dodatkowych kosztów jakie zawsze związane są z procesami sadowymi. W sądzie toczą się obecnie dwie sprawy o sprostowanie. Stanowisko Pani redaktor jest jednak dalekie od koncyliacyjnego załatwienia sporów, których w perspektywie czasowej będzie jeszcze kilka.

09

LIP

2018

67189

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.