Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Reprezentacje samorządów, szkół, instytucji i kombatantów oddały hołd pokoleniom Polaków, którzy przed 100 laty wywalczyli niepodległość. Przemarsz pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską, poprzedzony mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława, złożenie okolicznościowych wiązanek, przemówienia i patriotyczne pieśni – wszystko to 11 listopada miało miejsce w Myszkowie, a także w innych miastach i miejscowościach Powiatu Myszkowskiego.

listopad3.jpg
Na zdjęciu od lewej: Sekretarz Powiatu Ryszard Chachulski, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski

Jak co roku uroczystości poświęcone odzyskaniu niepodległości zgromadziły bardzo wiele osób. O tym, że uroczystość odwołująca się do najważniejszej wartości państwowej nie jest obojętna mieszkańcom Powiatu Myszkowskiego świadczy fakt, że podczas mszy inaugurującej obchody kościół zapełnił się do ostatniego miejsca. Obok gości honorowych, zjawiło się wiele osób, które przybyły z poczucia patriotycznego obowiązku.

Święto 11 listopada upamiętnia rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Ustanowione zostało po raz pierwszy w ostatnich latach II Rzeczpospolitej, a przywrócone w 1989 roku.

listopad4.jpg
Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Stanisława w Myszkowie. Po uroczystej mszy przed świątynią utworzył się korowód, który przemaszerował ulicami Myszkowa pod Pomnik Poległych za Ziemię Myszkowską.

W pochodzie uczestniczyli reprezentanci Powiatu Myszkowskiego - Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Kieras, Członek Zarządu Rafał Kępski, Sekretarz Powiatu Ryszard Chachulski, Radny Tomasz Ośmiałowski.

Gospodarzem obchodów był Burmistrz Myszkowa- Włodzimierz Żak, którzy powitał wszystkich pod pomnikiem.

listopad5.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki podczas przemówienia

listopad6.jpg
listopad7.jpg
Poczet Sztandarowy Powiatu Myszkowskiego


Korowód:
listopad2.jpglistopad1.jpg

13

LIS

2018

30958

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

listopad3_824141175.jpg

Zdjęcie: listopad3_824141175.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.