Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie zapłonęło Światełko Betlejemskie

Harcerze z Hufca Ziemi Myszkowskiej przekazali na ręce Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka „Światełko Betlejemskie”.
 swiatelko.jpg
Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk odbiera od myszkowskich harcerzy Świtełko Betlejemskie

Jak co roku harcerze tworzą akcję niesienia Światełka Betlejemskiego, które dociera do instytucji publicznych w całym kraju. 20 grudnia trafiło do gabinetu Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, który odebrał je od zastępcy komendanta Hufca Tomasza Szlenka i myszkowskich harcerzy: Kingi Jakubczyk, Jakuba Wójcika, Dawida Burzyńskiego i Mateusza Paska. W tym roku Światełko trafiło do Powiatu Myszkowskiego ze słowackiego Svitu gdzie skauci przekazali je naczelnikowi ZHP Harcmistrzyni Annie Nowosad.

Starosta Piotr Kołodziejczyk podkreślił wagę pracy harcerzy w kształtowaniu obywatelskich postaw młodych osób i podziękował za gotowość do wspólnych działań. Światełko Betlejemskie, które przynieśli myszkowscy harcerze z zastępcą Komendanta Hufca Tomaszem Szlenkiem na czele zapłonęło w gabinecie Starosty.

Tradycja związana ze Światełkiem trwa od 1986 roku, kiedy to dzieci austriackie przywiozły Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Od tej pory przypomina ono o idei braterstwa i pokoju, o nadziei i miłości, jakie przynosi Dzieciątko Jezus. Płomień z Betlejem trafia najpierw do Wiednia, gdzie jest przekazywany delegacjom skautowym z rozmaitych krajów Europy.

20

GRU

2018

46726

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

swiatelko_460835991.jpg

Zdjęcie: swiatelko_460835991.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.