Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Co roku w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbywa się podsumowanie pracy myszkowskiej policji w ubiegłym roku. Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie znowu okazała się jedną z najlepszych jednostek Garnizonu Śląskiego. Na odprawie obecny był Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec i Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta.

policja4.jpg
Na zdjęciu od lewej: Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Myszkowie Marcin Lemański, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn i p.o. Zastępcy Komendanta podinsp. Michał Chola

Na rocznej odprawie, oprócz policjantów, gościli także samorządowcy z Powiatu Myszkowskiego. Na spotkaniu obecni byli m. in. Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta,  Komendant Powiatowej Komendy Policji w Myszkowie Marcin Lemański, p.o. Zastępcy Komendanta podinsp. Michał Chola, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Zastępca Burmistrza Myszkowa Iwona Franelak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza.

policja1.jpg

Gości przywitał Komendant Marcin Lemański, który podziękował za współpracę i wsparcie myszkowskim samorządowcom, przedstawicielom województwa i całemu myszkowskiemu garnizonowi. Następnie razem ze swoim zastępcą podinsp. Michałem Cholą przedstawili efekty pracy policjantów pionu: kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego w 2018 roku.

Warto podkreślić, że myszkowscy policjanci zanotowali świetne wyniki. W wielu miernikach ocen osiągnęli bardzo wysokie miejsca w Województwie Śląskim. Ich praca budzi uznanie w Komendzie Wojewódzkiej. Oprócz wyników, Komendant określił również zadania i priorytety na bieżący rok.

policja3.jpg
Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta,  Komendant Powiatowej Komendy Policji w Myszkowie Marcin Lemański, p.o. Zastępcy Komendanta podinsp. Michał Chola, Burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, Zastępca Burmistrza Myszkowa Iwona Franelak, Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Prokurator Rejonowy w Myszkowie Dariusz Bereza

policja8.jpg

Rozkład przestępstw z 7 wybranych kategorii popełnianych w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:
Myszków -  113
Koziegłowy – 40
Żarki – 53
Poraj – 18
Niegowa – 4

Jak widać z powyższego rozkładu najwięcej przestępstw popełniono w Myszkowie, ale wynika to z liczby mieszkańców.

policja2.jpg
Policjantki i Policjanci podczas odprawy

Przedstawiono również dane dotyczące przeprowadzonych interwencji, przestępczości gospodarczej i narkotykowej.

Poziom wykrycia przestępstw gospodarczych zrealizowany został na poziomie 97,8 %.

Policjantki i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie zabezpieczali również Szczyt Klimatyczny COP 24 w Katowniach. Ich głównym zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo na trasie przejazdu uczestników szczytu

policja6.jpg
Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Policji Roman Rabsztyn

Bardzo dużą wagę myszkowska policja przykłada do pracy dzielnicowych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło aplikację „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Wystarczy wpisać adres zamieszkania, a aplikacja pokaże nam, kto dba o nasz rejon i w której jednostce pracuje.

Aby połączyć się z funkcjonariuszem, wystarczy jedno kliknięcie. Aplikacja jest bezpłatna.
Komendant Marcin Lemański podziękował władzom samorządowym za dotychczasową współpracę i udzielone wsparcie finansowe. Szczególne słowa uznania i podziękowania skierował do samorządowców. To dzięki ich wsparciu było możliwe zakupienie nowego radiowozu marki Opel Astra.

Starostwo Powiatowe w Myszkowie miało swój wkład w tak dobre efekty myszkowskiej policji. Przeznaczyło kwotę 10 tys. na zakup nowego radiowozu.

policja5.jpg
Starosta przekazuje na ręce Komendanta kamizelki odblaskowe zakupione przez Powiat Myszkowski

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście przekazali wszystkim policjantom podziękowania za uzyskane wyniki i zaangażowanie w służbie.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pocjantkom i policjantom za pracę na rzecz bezpieczeństwa w naszym powiecie. Gratuluję znakomitych wyników, które mówią same za siebie. Nasz garnizon kolejny raz okazał się jednym z najlepszych w województwie śląskim. Chciałbym również podkreślić, że współpraca między powiatem myszkowskim oraz gminami, które wchodzą w jego skład, a Komendą Powiatową Policji przebiega bardzo dobrze. Jest to świetny prognostyk na przyszłość – mówił Starosta Piotr Kołodziejczyk

W podobnym tonie wypowiadał się Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Roman RabsztynMacie fantastycznie wyniki, trzeba się tym chwalić. Uważam, że zarządzanie jednostką stoi na najwyższym poziomie. W wielu obszarach jesteście nawet liderami całego śląskiego garnizonu. Myszkowska policja wypracowała sobie świetną markę.
 
Prokurator Rejonowy Dariusz Bereza również pogratulował i podziękował myszkowskim policjantom - W imieniu Prokuratury Rejonowej w Myszkowie chcę państwu serdecznie podziękować za wyniki 2018 roku. Jestem przekonany, że w 2019 roku wyniki będą równie dobre. Życzę wszystkiego najlepszego
Powiat myszkowski współpracuje z Komendą Powiatową i współpraca ta przebiega znakomicie. Pod koniec ubiegłego roku myszkowscy policjanci złożyli wniosek o wsparcie w postaci kamizelek odblaskowych w związku z działaniami na rzecz poprawy świadomości zagrożeń drogowych i bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
Zarząd powiatu przychylił się do wniosku, kierując się troską o dobro naszych mieszkańców. 
Na koniec zaproszeni goście oraz kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie stanęli do wspólnego zdjęcia przed nowym radiowozem.

policja7.jpg

30

STY

2019

66020

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

policja4_672378523.jpg

Zdjęcie: policja4_672378523.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.