Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie radnych Rady Powiatu i Rady Miasta Myszkowa

Radni Rady Powiatu w Myszkowie i radni Rady Miasta Myszkowa spotkali się w starostwie powiatowym na połączonym posiedzeniu, podczas którego omawiali możliwość wspólnego przeprowadzenia inwestycji związanej z przebudową dróg - ul. Wolności i Krasickiego w Myszkowie. Jest obopólna wola, aby wspólnymi siłami zrealizować to przedsięwzięcie.
 
Spotkanie poprowadził starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk. Na sali znaleźli się niemal wszyscy radni obu jednostek samorządowych. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.
 
- Jeden samorząd nie jest w stanie tego zrobić. Inwestycja jest bardzo duża, a przy tym dotyczy ważnych ulic, arterii Myszkowa. Wymagają one kompleksowego remontu, którego przeprowadzenie bez jednoczesnej budowy kanalizacji nie ma racji bytu. Takie rozwiązanie kompletnie mija się z celem. Mam nadzieję, że dojdziemy w tych kwestiach do konsensusu i właśnie po to jest to pierwsze spotkanie – powiedział starosta Piotr Kołodziejczyk.

Wspólna inwestycja oznacza, że najpierw należałoby przygotować projekt, a następnie starać się o dofinansowanie poprzez złożenie wniosku do Funduszu Dróg Samorządowych. 
Starosta wstępnie rozmawiał już na temat przedsięwzięcia z wojewodą śląskim. 
Koszt inwestycji wstępnie szacuje się na ok. 25 mln zł w rozłożeniu na trzy lata. Powiat myszkowski i gmina Myszków partycypowałyby w 50%, czyli każdy samorząd musiałby przeznaczyć ok. 12,5 mln zł. Są to na razie wstępne oszacowania. Dopiero szczegółowe opracowanie projektu przyniesie odpowiedź, jakie koszty trzeba będzie w rzeczywistości ponieść.

Starosta podkreślił, że na najbliższych sesjach Rady Powiatu, będzie podejmowana dyskusja o możliwościach ewentualnego zabezpieczenia środków. Radni Rady Powiatu opowiadają się za przeprowadzeniem inwestycji wspólnie z miastem.
 
- Z mojej strony jest wola takiej współpracy i przeprowadzenia remontu obu dróg razem z chodnikami. Jeśli wspólnie zdecydowalibyśmy o podjęciu działań, złożyłbym propozycję zmian w budżecie – powiedział burmistrz Włodzimierz Żak, podkreślając, że w programach dotyczących rozwoju dróg można być premiowanym za współpracę między samorządami. 
Jest to bardzo ważna kwestia. Dzięki wspólnym wysiłkom, znacznie wzrasta bowiem możliwość uzyskania dofinansowania. Pozyskanie wsparcia samodzielnie jest znacznie trudniejsze.

Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk uznał pomysł na bardzo dobry i jednoznacznie poparł propozycję wspólnych działań.
Podobne było stanowisko wszystkich radnych z obu stron. 
 
Oznacza to, że otwiera się bardzo realna możliwość na przeprowadzenie szeroko zakrojonej inwestycji jednych z najważniejszych ulic wlotowych w Myszkowie – od strony Zawiercia i Częstochowy.
 
Jeśli obie rady podejmą stosowne uchwały, będzie mogła rozpocząć się praca zespołów merytorycznych i przygotowanie projektu.
 
sp1.jpgsp101.jpgsp111.jpgsp122.jpgsp133.jpgsp144.jpgsp155.jpgsp166.jpgsp22.jpgsp33.jpgsp44.jpgsp55.jpgsp66.jpgsp77.jpgsp88.jpgsp99.jpg

17

MAJ

2019

55410

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sp1_652651244.jpg

Zdjęcie: sp1_652651244.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.