Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie, podczas którego została przedstawiona prezentacja dotycząca budowy sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z powiatu myszkowskiego.

sw.jpg

POPC to program, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu. 

Informacje o możliwościach budowy sieci zaprezentowali przedstawiciele grupy Inea, która wygrała konkurs na przeprowadzenie inwestycji - Jan Maciejewski i Robert Roden.
Organizatorem konkursu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt ma zostać zakończony w 2021 roku. Blisko 500 tys. gospodarstw w 6 województwach, na 19 obszarach inwestycyjnych – uzyska dostęp do otwartej sieci światłowodowej.

W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska, Sekretarz Urzędu Miasta Myszkowa Sławomir Matyja, Kierownik Referatu Rozwoju, Promocji i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Niegowie Paweł PikułaGrzegorz Stępień z Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy i Miasta Koziegłowy.

W powiecie myszkowskim minimalna ilość gospodarstw domowych, przewidziana do podłączenia sieci światłowodowej wynosi 5.528.

Maksymalna prędkość światłowodu to 10 Gb/s. Należy dodać, że w ramach programu powstanie sieć otwarta, z której będzie można korzystać we współpracy z różnymi operatorami. Istota zawiera się w tym, że gospodarstwa domowe zostaną objęte niezbędną infrastrukturą.
 

03

CZE

2019

4106

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sw_626022151.jpg

Zdjęcie: sw_626022151.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.