Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wybuch II Wojny Światowej to najważniejsze wydarzenie w nowożytnej historii Polski. W osiemdziesiąt lat od niemieckiego najazdu pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską odbyła się uroczystość, podczas której oddano hołd obrońcom kraju.
 
W południe, pierwszego września, pod pomnikiem w Myszkowie zgromadzili się przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, służb mundurowych, kombatanci, młodzież i mieszkańcy miasta.
 
Powiat Myszkowski reprezentowali:
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członek Zarządu Powiatu Tomasz Ośmiałowski, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Radny Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski.
 
Gości powitał Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak.
 
Dzień był równie piękny, jak ten sprzed osiemdziesięciu lat. Jeden z ostatnich naocznych świadków tamtych wydarzeń, porucznik Wojska Polskiego Edward Homik, zaapelował o utrwalanie pamięci o weteranach, o ich poświęceniu i oddaniu. 
Przemówienie porucznika było pełne emocji i mądrości. Wspomnienia strasznych wydarzeń przeplatały mocne i nieraz smutne konkluzje. Opowieści o wrześniu były bardzo obrazowe i wystarczyło spojrzeć w niebo, aby z łatwością wyobrazić sobie nadlatujące samoloty i bomby wybuchające tuż obok. Bo tamten dzień był taki sam. I kolory były takie same, i wyrazistość przestrzeni, powietrza – niczym się nie różniła.
 
Uroczystość upamiętnienia wybuchu wojny zakończył piękny występ zespołu „Eskadra”, który w trzech utworach wojskowych przeniósł zebranych do innego świata.


1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

03

WRZ

2019

39585

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

1_182636944.jpg

Zdjęcie: 1_182636944.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.