Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezpłatne badania na obecność zaćmy dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego

20 września od godziny 9.00 mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego będą mogli skorzystać 
z bezpłatnych badań okulistycznych w kierunku rozpoznania zaćmy. To efekt porozumienia między Powiatem Myszkowskim i Szpitalem Powiatowym w Zawierciu. 

- Na zaćmę chorują zwykle osoby starsze. To grupa mieszkańców naszego powiatu, której dojazd do szpitala w Zawierciu na konsultacje lekarskie sprawia największą trudność. Dlatego wraz z dyrekcją Szpitala w Zawierciu zdecydowaliśmy o uruchomieniu wyjazdowego punktu konsultacyjnego, tak, by każdy chętny mógł zbadać wzrok na miejscu, w Myszkowie – mówi starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Co ważne, na badania można się zgłosić bez skierowania. Aby uniknąć kolejek i do minimum skrócić czas oczekiwania, obowiązują zgłoszenia telefoniczne pod numerem 885 999 153. Badania będą się odbywać w gabinecie przy izbie przyjęć myszkowskiego szpitala w piątek, 20 września. 

Zaćma, zwana także kataraktą jest bardzo powszechnym schorzeniem. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem. Nieleczona może znacznie utrudnić funkcjonowanie i prowadzić do całkowitej ślepoty. Kto powinien skorzystać z badań? 

- Każda osoba po 55 roku życia, która zauważa u siebie co najmniej jeden z wymienionych objawów: stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia, szybsze niż zwykle męczenie się oczu, przymglone widzenie, zniekształcone lub podwójne widzenie przedmiotów czy nadwrażliwość na światło – wymienia Ewa Karoń, kierownik Oddziału Okulistyki Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Zaćmie nie można zapobiec. Jedyną metodą leczenia jest zabieg. Mieszkańcy Myszkowa 
i okolic mają możliwość usunięcia zaćmy w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Zabieg jest bezpłatny, refundowany przez NFZ, a czas oczekiwania to od jednego do czterech tygodni. Sam zabieg jest krótki - trwa ok. kwadransa i całkowicie bezbolesny. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi, jaki posiada szpital i możliwości zaoferowania pacjentom soczewek renomowanych firm, czas rekonwalescencji po zabiegu skraca się do minimum.
 

09

WRZ

2019

35001

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.