Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W szkołach powiatu myszkowskiego odbyły się uroczystości obchodów święta Edukacji Narodowej, na których powiat myszkowski reprezentowały; Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska w Zespole Szkół Nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie; Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Agnieszka Żmudzka w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach wraz z Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisławą Polak oraz Członkiem Zarządu Powiaty Jolanta Koral oraz w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr Henryka Sucharskiego w Myszkowie.
       
ek1.jpg 

z1.jpg

z5.jpg

lo1.jpg

Na ręce dyrektorów szkół zostały złożone kwiaty oraz życzenia dalszej satysfakcji z wykonywanego zawodu dla wszystkich nauczycieli.

(…) Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Oświaty w Państwa placówce. Dzień ten uświadamia nam, jak wielką rolę w życiu społecznym odgrywa oświata i jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży.
Dzisiejsze święto to przede wszystkim okazja, aby podziękować Państwu za wskazywanie młodemu pokoleniu wartości życia, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Jestem Państwu wdzięczny za zaangażowanie w proces wychowawczy i otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy.
Rola nauczyciela to wielka odpowiedzialność, zobowiązująca do solidnej i ciężkiej pracy, która wymaga ciągłego samodoskonalenia. Bo przekazywanie wiedzy to jedna z najtrudniejszych sztuk.
Wszystkim Nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym (…) 

ek3.jpg

lo3.jpg

z4.jpg

W dalszej części uroczystości uczniowie przygotowali program artystyczny, na którym również dziękowali swoim nauczycielom oraz wychowawcom za trud jaki wkładają w ich nauczanie.
        
lo2.jpg 

lo4.jpg

z2.jpg

lo.jpg

Zwieńczeniem obchodów święta Edukacji Narodowej było wręczenie zasłużonym nauczycielom dyplomów z rąk Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, Wicestarosty Mariusza Morawca, Sekretarz Powiatu Krystynę Jasińską oraz Członków Zarządu Powiatu Jolantę Koral oraz Jarosława Kumora. 
    
st.jpgst1.jpgst3.jpg

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości państw na świecie. W niektórych krajach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy.
 
kwiaty.jpg

16

PAŹ

2019

94096

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

ek1_203874443.jpg

Zdjęcie: ek1_203874443.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.