Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Fundacja DKMS - zostań dawcą komórek !!!

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego, w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia jest największym Ośrodkiem Dawców Szpiku w kraju.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi – co roku słyszy tę diagnozę ponad 20 000 osób. Wśród nowotworów krwi, najczęstsze są białaczki.
Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Jednak co piąty polski Pacjent nie możne znaleźć swojego Dawcy, dlatego tak ważne jest, aby grono potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie.

28 października bieżącego roku od godziny 10.00 do 15.00 ZS Żarki organizuje po raz drugi już Dzień Dawcy. Uczniowie jako wolontariusze w tym dniu będą rejestrowali osoby, które chciałyby zostać potencjalnymi dawcami komórek macierzystych. Potencjalnymi dawcami mogą być osoby pełnoletnie o ogólnie dobrym stanie zdrowia.

Im więcej osób zarejestruje się, jako potencjalni Dawcy, tym większe są szanse na znalezienie zgodnego niespokrewnionego Dawcy dla Pacjenta – „genetycznego bliźniaka”


 
krew.jpg

22

PAŹ

2019

97301

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

krew_791458468.jpg

Zdjęcie: krew_791458468.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.