Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka do Myszkowa przyjechała delegacja samorządowców z Broxtowe w Anglii. Goście spotkali się z członkami zarządu, radnymi i poznali Powiat Myszkowski. Podpisana została także symboliczna umowa o partnerstwie na kolejna lata.
 
Broxtowe Borough to okręg administracyjny leżący w hrabstwie Nottinghamshire, z którym w 2006 roku Powiat Myszkowski podpisał umowę o partnerstwie, która obejmuje głównie wymianę doświadczeń w zakresie kultury, edukacji, spraw społecznych.
Tegoroczna wizyta samorządowców angielskich rozpoczęła się powitaniem podczas sesji Rady Powiatu. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta powitali gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Michael Brown, Przewodniczący Rady Milan Radulovic, Zastępca Przewodniczącego Stephen Carr, Radna Barbara Carr, Radna Jan Goold, Zastępca Dyrektora Generalnego Rady Broxtowe Zulfiqar Darr.
Zaraz po sesji goście z Anglii udali się na zwiedzanie Powiatu Myszkowskiego. Towarzyszyli im Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Przewodniczący Wojciech Picheta, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Członkowie Zarządu Jolanta Koral, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski.
Podczas obrad sesji Starosta Piotr Kołodziejczyk podziękował wszystkim gościom za przybycie do Myszkowa.
 
- Warto pamiętać o tym, że relacje polsko-angielskie są dziś szczególnie intensywne z innego powodu. Na Wyspach mieszka i pracuje liczna populacja obywateli polskich. Ich prężna działalność przyczynia się do rozwoju angielskiej gospodarki. Wielu Polaków pracuje również w Okręgu Broxtowe. Z drugiej strony, dzięki zdobytym w Anglii doświadczeniom Polacy wracają do naszego kraju bogatsi o cenną wiedzę i umiejętności. Utrzymywanie kontaktów przez nasze samorządy jest więc naturalną konsekwencją kontaktów społecznych i zależności łączących przedsiębiorczych ludzi z obu naszych krajów – powiedział Starosta.
Burmistrz Okręgu Broxtowe Michael Brown, zwracając się do wszystkich radnych, wyraził wdzięczność za zaproszenie. Przypomniał przy tym, że relacje Okręgu Broxtowe i Powiatu Myszkowskiego trwają od 2006 roku.
 
- Od tego czasu wiele się zmieniło na świecie i możemy oczekiwać, że będzie ich więcej, ale jestem pewien naszego dalszego partnerstwa. Wizyty takie jak ta są ważne, ponieważ zwiększają zrozumienie naszych krajów, kultur i społeczności – podkreślił Burmistrz Michael Brown.
 
Podczas sesji goście mogli zapoznać się z przebiegiem sesji Rady Powiatu oraz procedurami, jakie obowiązują podczas podejmowania uchwał. Następnie zwiedzili budynek starostwa powiatowego. Bardzo interesująca okazała się wizyta w Szpitalu Powiatowym i Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, a także zwiedzanie Zamku w Bobolicach.
Samorządowcy z Anglii zgodnie podkreślali, że myszkowski szpital to imponująca jednostka z bardzo dobrym wyposażeniem, która w niczym nie różni się od angielskich lokalnych szpitali.
Wielkim zaskoczeniem była dla angielskich gości wizyta w Zespole Szkół w Żarkach.
Jak powiedział Przewodniczący Milan Radulovic, w Anglii nie ma szkół, które kształciłyby młodzież, przygotowując jednocześnie do wykonywania zawodu. Wszyscy byli pod wrażeniem organizacji pracy i zajęć lekcyjnych.
Samorządowcy z Anglii obejrzeli również Obóz Zagłady w Oświęcimiu i Zamek Królewski w Krakowie.
Wizyta przebiegła w znakomitej atmosferze. Goście byli bardzo zainteresowani działaniem lokalnego samorządu w Polsce i zależnościami między poszczególnymi szczeblami administracji publicznej.
10.jpg12.jpg13.jpg14.jpg17.jpg16.jpg18.jpg2.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg
15.jpg3.jpg4.jpg19.jpg

29

PAŹ

2019

46765

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

10_850727967.jpg

Zdjęcie: 10_850727967.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.